Eesti filharmoonia kammerkoor andis välja raamatu "Kammerlauljad"

Eesti filharmoonia kammerkoor
Eesti filharmoonia kammerkoor Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Eesti filharmoonia kammerkoor andis oma 40. sünnipäeva puhul välja raamatu "Kammerlauljad. Eesti Filharmoonia Kammerkoor 40", mis annab põhjaliku ülevaate koori loomisest, arengust ja tegevusest läbi aastakümnete.

Raamat "Kammerlauljad" annab mitmekülgse pildi professionaalse koori kujunemisloost, kasvamisest ja loomingulistest protsessidest ning peegeldab koori tegevust läbi erinevate autorite.

Allan Vurma avab oma kirjutises nelja peadirigendi mõttemaailma ja mõju koori kõlaesteetikale, Kristina Kõrver analüüsib Veljo Tormise ja Arvo Pärdi loomingu rolli koori repertuaaris ning nende heliloojate seoseid kooriga. Hele-Mai Poobuse artikkel annab mitmekesise ülevaate muusikaelu korraldusest erinevates riikides.

Sõna saavad koori asutaja ja kunstiline juht Tõnu Kaljuste ning peadirigendid Paul Hillier, Daniel Reuss ja Kaspars Putniņš. Samuti on kaante vahele pandud aastakümneid suust suhu kandunud legendid ja mälestused.

Trükise lisades on välja toodud koori tegevusaastate põhisündmused ajajoonena, plaadistuste ja auhindade loetelu ning kooris tegutsenud lauljate ja töötajate nimekiri.

Raamatu autorid on muusikateadlane ja koori kauaaegne laulja Allan Vurma, Arvo Pärdi Keskuse teadlased Kristina Kõrver ja Hele-Mai Poobus ning Klassikaraadio toimetaja Kersti Inno. Raamatu tegemises osalesid lisaks autoritele toimetaja Tiina Õun, kujundaja Mari Kaljuste, fototoimetaja Tõnu Tormis, korrektor Eha Kõrge ja tehniline toimetaja Anneli Ivaste.

Raamatu "Kammerlauljad" esitlus toimub teisipäeval, 21. juunil kell 15.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus. Raamatut tutvustavad Tõnu Kaljuste, Kristina Kõrver, Kersti Inno ja Allan Vurma. Vestlust juhib Miina Pärn.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: