Raamatukogude aasta esimene pool tõi üle viie miljoni laenutuse

Raamatukogu
Raamatukogu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Raamatukogude aasta esimese kuue kuuga on raamatukogudes üle Eesti tehtud kokku veidi enam kui viis miljonit laenutust. Selle perioodi usinamad lugejad asuvad Tartumaal, Võrumaal, Põlvamaal, Hiiumaal ja Lääne-Virumaal.

"Raamatute laenutamine jätkab võrreldes eelmise aastaga tõusuteel. Kui raamatukogude aasta esimeses kvartalis oli laenutusi 55 000 võrra enam, siis teises kvartalis oli juba 152 438 laenutust aasta varasemast rohkem. Kokku tehti 2022. aasta teises kvartalis raamatukogudes üle Eesti 2 361 901 laenutust," rääkis raamatukogude aasta programmijuht Liina Valdre. "Suvisel puhkusteperioodil on nii mõnelgi lõpuks võimalik meelepärasesse lektüüri süveneda ning lugedes raamatukogude aastat tähistada. Loodan, et inimeste lugemisisu saab teema-aasta jooksul üha enam hoogu juurde," lisas Valdre.

30. juuni seisuga on 2022. aasta aprill-juuni perioodil raamatukogudes üle Eesti tehtud kokku 2,36 miljonit laenutust. Nendel kuudel on kõige enam laenutusi maakonna ühe elaniku kohta Tartumaal (3,1), Põlvamaal (2,8), Võrumaal (2,6), Hiiumaal (2,5) ja Lääne-Virumaal (2,2). Eesti keskmine näitaja sel perioodil on 1,8 laenutatud teost inimese kohta.

Raamatukogude aasta I kvartalis oli laenutusi 2,69 miljonit.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: