Pärnu muusikafestival annab kontserdi Tallinnas

Järvi Akadeemia kontsert toimub Jaani kirikus
Järvi Akadeemia kontsert toimub Jaani kirikus Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

12. juulil annab Pärnu muusikafestival kontserdi Arvo Pärdi keskuses ja Tallinna Jaani kirikus, esitades maailmaklassikat Ravelilt, Stravinskilt ja Bartókilt ning Arvo Pärdi loomingut. Kontserdikava valmib Järvi Akadeemias, kus Eesti noortest dirigentidest osalevad Valle-Rasmus Roots, Nele Erastus, Imre Rohuväli ja Kasper Joel Nõgene.

Solistina astub üles Saksa klassikaauhinna Opus Klassik noore interpreedi preemia 2021. aastal pälvinud David Nebel koos orkestriga Baltic Sea Philharmonic, mis Kristjan Järvi juhatusel koondab Läänemere riikide muusikuid.

12. juulil kell 19 Tallinna Jaani kirikus algaval Pärnu muusikafestivali kontserdil on kavas Arvo Pärdi "Passacaglia" ja "Darf Ich…", Maurice Raveli "Le tombeau de Couperin", Igor Stravinski kammerkontsert "Dumbarton Oaks" ja Bela Bartóki "Rumeenia rahvatantsud".

Kontserti juhatavad Järvi Akadeemia noored dirigendid.

"200 osaleda soovijast pääses Järvi Akadeemiasse 20 noort dirigenti üle maailma. Neist neli on Eestist – hiljuti edukalt "Marceli lähetamise" kontserte juhtinud Valle-Rasmus Roots, mitmeid noore dirigendi auhindu pälvinud Nele Erastus ja Imre Rohuväli ning Eesti noorim koorijuht, Tallinna 21. kooli 15-aastane õpilane Kasper Joel Nõgene. Kontsert pakub unikaalse võimaluse näha dirigentide vahetumist orkestri ees, ning mõnikord toimub see vahetus isegi poole loo pealt," rääkis Pärnu muusikafestivali tegevjuht Kristjan Hallik.

Esmakordselt toimub Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuste Tallinna osa koostöös vastvalminud Viimsi Artiumiga, mille avamispidustuste kuu on tulemas augustis, aga noored dirigendid ja muusikud üle maailma saavad olla esimesteks, kes vastvalminud kontserdimaja akustikat ja võimalusi kogevad.

Järvi Akadeemia on Pärnu muusikafestivali lahutamatu osa, andes kõige lootustandvamatele noortele dirigentidele võimalust harjutada orkestri ees tööd Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi ning Leonid Grini juhendamisel.

Pärnu muusikafestival, mis toimub 13.-22. juulil, toob suvepealinna üle 200 muusiku.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: