Pärnu Muusikafestival vallutab Klassikaraadio eetri

Pärnu Muusikafestivali avakontserdil astus üles Sinfonietta Riga
Pärnu Muusikafestivali avakontserdil astus üles Sinfonietta Riga Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Klassikaraadio kolis nädalaks suvepealinna Pärnusse ning vahendab seal toimuvalt Pärnu Muusikafestivalilt otseülekandes kuus kontserti.

12. korda toimuv Pärnu Muusikafestival toob Pärnusse üle 200 muusiku: nii maailmakuulsaid soliste kui ka väljapaistvaid eesti klassikatähti.

Kolmapäeval avas festivali Neeme Järvi 85. sünnipäevale pühendatud Tallinna Kammerorkestri kontsert. Eesootavatel päevadel vahendab Klassikaraadio Pärnust veel viis kontserti, nendest kolmel õhtul esineb raadio otse-eetris Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi dirigeerimisel. Orkestri ees soleerivad tippviiuldaja Joshua Bell, Berliini filharmoonikute juhtiv metsasarvemängija Stefan Dohr ning ERSO kontsertmeister Triin Ruubel ja kuninganna Elisabethi konkursil III koha pälvinud tšellist Marcel Johannes Kits.

Esimest korda Pärnu Muusikafestivali ajaloos astub üles ka Baltic Sea Philharmonic orkester koos Kristjan Järviga. Reedel toimuvat kontserti kuuleb otse-eetris Klassikaraadio vahendusel. Kontserti salvestab ka ETV, kes toob selle vaatajateni sügishooajal.

Muusikafestivali tuules pakub ETV vaatamiseks ka persoonisaateid Paavo ja Kristjan Järvist. "Kristjan Järvi. Elu on looming" on ETVs 25. juulil kell 23.05 ja päev hiljem, 26. juulil kell 23.05 näitab ETV persoonisaadet "Paavo Järvi. Professionaalne eestlane".

15., 20. ja 21. juulil kell 12.15 toob Klassikaraadio saade "Suveduur" kuulajateni intervjuud, festivalimeeleolud ja muljed otse Pärnu kontserdimajast. Festivalimelu vahendavad toimetajad Nele-Eva Steinfeld, Kersti Inno ja Lisete Velt. Kontserdiülekannete helirežissöörid on Teet Kehlmann ja Siim Mäesalu.

Klassikaraadio otseülekannete kava Pärnu Muusikafestivalilt

Esinevad Maarika Järvi (flööt) ja Tallinna Kammerorkester Neeme Järvi juhatusel.

  • Nordic Amazonia - Kristjan Järvi 50, Philip Glass 85. Reedel, 15. juulil kell 20. 

Baltic Sea Philharmonic koos Kristjan Järviga. Solist on viiuldaja David Nebel.
Kontserdiõhtu on pühendatud Kristjan Järvi 50. ja Philip Glassi 85. sünnipäevale.

  • Paavo Järvi & Eesti Festivaliorkester. Laupäeval, 16. juulil kell 20. 

Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri esimesel kontserdil on kavas Witold Lutosławski, Richard Straussi ja Pjotr Tšaikovski teosed. Solist on metsasarvemängija Stefan Dohr.

  • Paavo Järvi & Eesti Festivaliorkester. Pühapäeval, 17. juulil kell 20.

Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri teisel kontserdiõhtul on kavas Lutosławski, Bruchi ja Tšaikovski teosed. Max Bruchi viiulikontserdis soleerib meie aja üks kuulsamaid viiuldajaid Joshua Bell.

  • Järvi Akadeemia lõppkontsert. Kolmapäeval, 20. juulil kell 20.

Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestrit juhatavad Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuslased. Mari Vihmandi uudisteoses soleerivad Maarika Järvi, Monika Mattiesen ja Martin Kuuskmann.

  • Paavo Järvi & Eesti Festivaliorkester. Neljapäeval, 21. juulil kell 20.

Pärnu Muusikafestivali lõppkontserdil soleerivad Eesti Festivaliorkestri ees viiuldaja Triin Ruubel ja tšellist Marcel Johannes Kits. Dirigent on Paavo Järvi.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: