Ilmus etenduskunstide uurimismeetodite e-õpik kõrgkoolidele

Teatrisaal
Teatrisaal Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Valminud on e-õpik "Etenduskunstide uurimismeetodid" kõrgkoolidele, mis tutvustab iga uurimissuuna mõjukamaid autoreid, teooriaid, termineid ja uurimismeetodeid, annab juhiseid nende meetodite kasutamiseks ning esitab katkendeid töödest, kus neid meetodeid on kasutatud.

Õpiku eessõnas toob Anneli Saro välja, et metodoloogilisi juhendmaterjale etenduskunstide uurimiseks on eesti keeles väga vähe ja ka vastavat kompetentsi pole kõrgkoolides piisavalt. Etenduskunstide uurimismeetodite õpikut, mis sobib laiale sihtrühmale (alustades gümnasistist ja lõpetades magistrandiga või alustades näitlejast-tantsijast ja lõpetades teatriuurijaga), pole ka inglise ega saksa keeles.

Õpiku peamise sihtrühmana pidasid autorid silmas just etenduskunste õppivaid üliõpilasi, kes peavad läbi viima erinevat tüüpi uurimusi. Kuna õpikus käsitletakse ka loomingut ja teoreetilist analüüsi ühendavat loovuurimuse distsipliini, siis saab sellele toetuda ka loomingulises töös.

Õpiku autoriteks on Anneli Saro, Riina Oruaas, Madli Pesti, Luule Epner ja Hedi-Liis Toome.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: