Paide kuulutas välja avaliku konkursi uute teatritegijate leidmiseks

Paide teatri meeskond lõpetab tegevuse aasta lõpus.
Paide teatri meeskond lõpetab tegevuse aasta lõpus. Autor/allikas: Jan Teevet

Paide Muusika- ja Teatrimaja kuulutas välja avaliku konkursi, et leida idee ja selle elluviijad majas tegutsevale Paide Teatrile alates 1. jaanuarist 2023.

"Avaliku konkursiga soovime leida vastused küsimustele, millises suunas ja vormis Paide Teater edasi liigub, millist kunstilist tähendust esitatud idee kannab, milliseid rolle uue meeskonna liikmed täidavad, mis on teatri roll Paide kogukonnas ja Eesti teatrimaastikul ning milline on 2023. aasta tegevuskava ja eelarve," selgitas Paide Muusika- ja Teatrimaja juht ning konkursikomisjoni esimees Martha-Beryl Grauberg.

Konkurss toimub kahes voorus. Kirjalik voor toimub 11. kuni 23. oktoobrini ning sellest edasipääsenutele vestlusvoor 31. oktoobril. Valiku langetab 9-liikmeline komisjon, kuhu kuuluvad etenduskunstide valdkonna asjatundjad ning Paide linnad esindajad.

Kui aasta algul oli Paide linnaeelarves kutselise teatri palgatoetusena 130 000 eurot, siis pärast linnavolikogus veebruaris ja juunis tehtud kärpeid jäi alles 96 500 eurot, mistõttu otsustas ka trupp lahkuda. Uue teatritegijad peavad hakkama saama aga 80 000 euroga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: