Paide Teater asetas mälestused kaante vahele

Paide teateri lavastus “Paide sümfoonia”.
Paide teateri lavastus “Paide sümfoonia”. Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval, 22. oktoobril, esitleb Paide teater oma uut teost "Mäluraamat", mis koondab endasse kilde teatritegemise mälestustest, Paidest ning teatri eelmisest hooajast.

"Mäluraamat" on atlas, mille lehekülgedel kaardistatakse ühtaegu juba käidud radu, neid, mis on avastatud ja maha märgitud möödunud Paide Teatri hooaja lavastuste loomise käigus, ent tehakse ka põikeid tundmatusse, avastamata sügavustesse, et uurida, millised dramaturgilised struktuurid ja võtted võiksid muutuda reisidokumentideks, mis lubaksid lugejail ületada igimuutuvaid piire mäletamise ja unustamise maastikel.

Näitleja Kirill Havanski sõnul on tegu Paide teatri fotoalbumiga, mis toob kokku erinevad pildid, tekstid, mõtted ja mälestused. "Mulle tundub, et see raamat annab lugejale võimaluse piiluda meie teatri kulisside taha, elada korra meiega koos selles, mis on tänaseks juba möödanik. Ja mulle on isiklikult ka väga oluline, et sellest kõigest jääks alles mingisugune dokumentatsioon. Mäletamiseks. Ja edasi minemiseks." 

"Mäluraamatu" avamise eelduseks ei ole kõigi Paide teatri lavastuste nägemine, sõnab lavastusdramaturg Oliver Issak. "Raamatu koostamisel oli meie fookuses pigem jäädvustada seda, kuidas me mälutemaatikaga teatris töötame ning mil moel erinevate lavastuste käigus avastatud elemendid üksteisega ühiste kaante vahel reageerivad. See on ainuline dramaturgiline tervik, mida ei valgusta prožektorid, vaid lamp lugeja laual." 

"Mäluraamatu" esitlus toimub 22. oktoobril kell 20.30 Paide muusika- ja teatrimaja fuajees, kohe pärast lavastuse "Übermenschi" viimast etendust. Esitlusel toimub vestlus teatri meeskonnaga, mida juhib Paide teatri kaasteeline, sõber, mõttekaaslane ja saadik Steven-Hristo Evestus. 

Raamatu koostasid Jan Teevet, Oliver Issak, Kirill Havanski, Maria Paiste, Johannes Richard Sepping ja Kairi Mändla.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: