"Kunstiministeerium" alustab Klassikaraadios uute saatejuhtidega

"Kunstiministeeriumi" saatejuhid Aleksander Metsamärt, Anna Kaarma, Nele Tiidelepp Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Saatesari "Kunstiministeerium" on Klassikaraadios tagasi ja alustab sel laupäeval, 15. oktoobril uute saatejuhtide Nele Tiidelepa, Anna Kaarma ja Aleksander Metsamärdiga. Kaks korda kuus keskendutakse nii kunstimaailma päevakajaliste kui ka ajatute teemade käsitlemisele.

"Kunstiministeerium" kajastab kunstielu kogu selles kirevuses koos külaliste ja välireportaažide ning meeleolukate vestluste toel. Teemadering püsib lai, ulatudes nii kunstimuuseumide saalidest sügavale underground'i kui tarbekunstist disainipraktikate avangardini. Saade on eetris kaks korda kuus laupäeviti kell 10 ja kordub esmaspäeviti kell 14.

Avasaates räägivad kunsti ja disaini kajastamisest pikaajaline kunstiajakirja kunst.ee peatoimetaja Andreas Trossek, Eesti Kunstiakadeemia teoorialektor ja peatselt ilmuva veebidisainiajakirja Leida peatoimetaja Taavi Hallimäe ning graafiline disainer, EKA graafilise disaini osakonna juhataja ja kirjutaja Ott Kagovere. Samuti külastatakse galeriid Garaaž49 ja vesteldakse selle asutajate Margus Tammiku, Ulla Alla, Mari Möldre ja Merilin Kaupiga.

Kunstiministeeriumi uued saatejuhtid on sel sügisel Nele Tiidelepp, Anna Kaarma ja Aleksander Metsamärt. Teatepulga andsid uutele tegijatele üle rohkem kui kümme aastat Klassikaraadios saadet vedanud Maarin Mürk ja Indrek Grigor.

"Kunstiministeeriumi" saatejuhid Anna Kaarma, Aleksander Metsamärt, Nele Tiidelepp Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Nele Tiidelepp (sünd. 1998) on vabakutseline kunstnik, kelle praktika hõlmab kirjutamist, installatsioone ja etenduskunste.

Anna Kaarma (sünd. 1992) on kunstnik, graafiline disainer ja õppejõud, kes liigub erialade äärealadel.

Aleksander Metsamärt (sünd. 1995) on vabakutseline kriitik, kuraator ja kunstnik.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: