Sügis toob Klassikaraadiosse uued saated ja saatejuhid

Toomas Oskar Kahur
Toomas Oskar Kahur Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Alanud sügis toob Klassikaraadiosse uued sarjad ja saatejuhid, kontserdiülekanded ja laiahaardelised kultuurikajastused.

24. septembril kell 11 alustab Klassikaraadios uus saatesari "Õhu jõud" puhkpillimuusika võimsast, mitmekülgsest ja traditsiooniderohkest maailmast. Saatejuht, noor muusik Toomas Oskar Kahur on kirglik puhkpillimuusika propageerija, kes vaatajatele tuttav ETV telekonkursi "Klassikatähed 2020" kaudu.

Praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppiv Toomas Oskar Kahur mängib ise tuubat, millele on pühendatud ka sarja avasaade sel laupäeval. Saates kõlab tuubale loodud muusika ning selgub, miks väike tuubamängija kolmandal päeval muusikakoolist tuuba tunnist koju jõudes väga hilja peale jäi.

"Õhu jõud" on eetris kaks korda kuus laupäeviti kell 11 vaheldumisi Johan Randvere autorisaatega "Must klahv, valge klahv". Johan juhib saadet Klassikaraadio klaveritoast ja mängib seal kuulajatele muusikanäiteid otse-eetris.

Uued saatejuhid saab "Kunstiministeerium", mille esimene saade on Klassikaraadio eetris 15. oktoobril. Kunstielu sündmusi, teemasid ja erinevaid aspekte kajastavad ning uurivad Nele Tiidelepp, Anna Kaarma ja Aleksander Metsamärt kaks korda kuus laupäeviti kell 10.

Kaisa Lingi kirjandussaade "Gogol" on taas eetris novembrist. Kaks korda kuus laupäeva hommikuti tutvustab "Gogol" uusi raamatuid, kirjanikke ja luuletajaid ning kajastab kirjandusuudiseid ja sündmusi. Ling lubab ambitsioonikalt tuua kuulajateni "kõik kirjandusega seotu, mis jääb uudiste ja deklamatsiooni ristumispunkti raadiusse".

Raamatukogude aasta puhul on oktoobrikuu pühapäevadel kell 9 eetris uus sari "Kogutud muusika", kus saatejuht Lisete Velt tutvustab eesti muusikakogusid.

Saates "Delta" (argipäeviti kell 13) on jutud ja reportaažid aktuaalsetel kultuuriteemadel. Muusikaelu peegeldusi pakub saatesari "Helikaja" laupäeviti kell 10.

Muusikasõpru ootab 30. septembril ja 1. oktoobril muusikapäeva viktoriin. Klassikaraadio koduleheküljel saab lahendada pildi-, heli,- ja videoküsimusi mitmesugustel muusikateemadel. Parimaid vastajaid ootavad kingitused. Muusikapäeva viktoriini soojendusharjutuse leiab juba praegu ERR-i portaalist https://menu.err.ee/1608724204/muusikapaeva-teadmistekontroll-tuleb-taas-harjuta-enne-soojendusviktoriiniga.

Klassikaraadio toob sügiskuudel kuulajateni suure valiku ülekandeid kontserdisaalidest ja ka džässiklubidest. Oktoobris on Klassikaraadio kohal Tartus Tubina festivalil ja Tallinnas akordionifestivalil ning traditsioonilisel klaverifestivalil ja Jõulujazzil. Reedeti saab Klassikaraadiost kuulata ERSO kontsertide otseülekandeid.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: