Ilmus eelmise Tartu linnakirjaniku Juhan Voolaiu lasteraamat "Kommikoletis"

Juhan Voolaid
Juhan Voolaid Autor/allikas: Tiina Pitk

Kirjastus Kuuloom andis välja Juhan Voolaiu lasteraamatu "Kommikoletis", millest osad tekstid on varem ilmunud ka ajakirjas Täheke.

"Hakkasin oma lastele unejutte rääkima, kuid asi läks untsu," selgitas Voolaid. "Mulle nimelt meeldivad pöörangud ja puändid ning magama jäämise asemel hakkasid lapsed hoopis aktiivselt kaasa mõtlema ja naerma. Samas töötavad need lood hästi nääkluse ja kisa maandamisel. Kui ikka öelda, et linna kolis kommikoletis, siis jäädakse vait ja hakatakse kuulama."

Koolieelikutele ning esimeste klasside õpilastele mõeldud raamatule joonistas pildid Marja-Liisa Plats. Tegu on kirjaniku ja illustraatori esimese koostööga.

"See on kõige hoogsam, naljakam ja kavalam tekst, mida ma illustreerinud olen," sõnas Plats. "Ma olen nendest juttudest üpris sillas. Püüdsin leida kujutamise stiili, mis toetaks lugude karakterit ning moodustaks tekstiga hea partnerluse. Väga huvitav oli arendada enda sõgedamat külge."

Raamatut esitletakse neljapäeval, 8. novembril kell 11 Tartu linnaraamatukogus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: