Rahvuskultuuri fondi eristipendiumid pälvisid Karusoo, Kuuskemaa ja Vseviov

Merle Karusoo
Merle Karusoo Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu eraldas 2022. aastal stipendiumide ja toetuste maksmiseks 280 000 eurot. Eristipendiumid loome- ja teadustööks pälvisid sellel aastal lavastaja Merle Karusoo, kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, ajaloolane David Vseviov.

Eristipendiumitega tunnustatakse stipendiaatide panust Eesti kultuurilukku, innustamaks neid jätkuvalt oma valdkonnas Eesti kultuurile pühenduma.

Lisaks eraldati käesoleval aastal Eesti teleproduktsiooni ettevõtete toel ajakirjaniku eristipendium, mille pälvis meediajuht ja õppejõud Hagi Šein panuse eest meedia- ja telekultuuri arengusse.

Erinevate kultuurivaldkondade toetuseks on Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 176 nimelist allfondi. Tänavu eraldati kokku 269 stipendiumi ja toetust 120 allfondist. Eesti Rahvuskultuuri Fond on 33 tegutsemisaasta jooksul stipendiumideks ja toetusteks eraldanud üle 5,8 miljoni euro.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: