Theatrumis esietendub pilgu jõust rääkiv lavastus "Vaatamata kõigele"

Foto: Léon Allik / Theatrum

Theatrumis jõuab neljapäeval lavale Hanna Junti erinevaid etenduskunste ühendav lavastus "Vaatamata kõigele", mille keskmes on pilgu jõud.

Idee lavastuseks sündis liikumisjuhina tegutseval Hanna Juntil koostöös Anna Kristin McCarthyga, kes ka lavastuses üles astub.

Junti sõnas, et teemani jõuti läbi lõputute vestluste, kus arutleti selle üle, mis neid kunstis huvitab. Lõpuks jõuti üheskoos pilgu ja vaatamiseni. "Meid huvitas väga, kuidas pilk ja vaatamine on üheaegselt informatsiooni saamine ja tähenduste loomine," lausus Junti.

Tänu mitmekülgsete oskustega trupile kohtub laval omapärane kombinatsioon sõnateatrist, tantsust ja kaasaegsest tsirkusest.

"Protsessi käigus olen järjest rohkem mõistnud, kui palju informatsiooni peitub silmas ja kui palju on silmas seda varjatut, mida muidu, kui silm ei vaata, tähele ei pane," sõnas näitleja Erik Richard Salumäe.

"Vaatamata kõigele" autor ja lavastaja on Hanna Junti, kunstnik Nele Sooväli, lavastusdramaturg Tambet Tuisk, valguskunstnik Leon Allik ja helikujundaja Lauri Kaldoja.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: