Kumu tegi TeamLabi näitusega uue publikurekordi

Rahvusvaheline digitaalkunsti näitus „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“.
Rahvusvaheline digitaalkunsti näitus „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“. Autor/allikas: pressimaterjalid

Pühapäeval lõppes Kumu kunstimuuseumis rahvusvaheline digitaalkunsti näitus "teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres". Poole aastaga kogus näitus 95 000 külastust, mis on Kumu kunstimuuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi vahetuvate näituste läbi aegade uus publikurekord.

Keskmiselt külastas näitust igal avatud päeval 650 inimest.

"Nii suure digitaalkunsti näituse Eestisse toomine oli mitmes mõttes riskantne, aga nüüd võib rõõmuga tõdeda, et saime väljakutsega hakkama: näitus toimis tehniliste viperusteta ning kõnetas külastajaid," rääkis Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli.

"Kumusse jõudis selle aja jooksul erakordselt palju peresid, kelle pisimatele liikmetele oli see elu esimene kunstimuuseumi külastus. Loodame, et sellest saab harjumus ja näitustele tullakse tagasi," lisas ta.

Rahvusvaheline digitaalkunsti näitus "teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres". Autor/allikas: pressimaterjalid

TeamLabi näituse ülesehitus võttis eelmise aasta sügisel aega kolm kuud. Nüüd saab Kumu kunstimuuseumi suur saal tagasi oma tavapärase ilme ning näituse tehnika transporditakse tagasi Jaapanisse. 16. juunist avaneb Kumu kunstimuuseumi suures saalis uus näitus "Läbi su silmade musta kuru. Kümme naisgraafikut".

2001. aastal asutatud kunstirühmitus TeamLab koosneb erinevate valdkondade esindajatest, nagu programmeerijad, insenerid, arvutianimaatorid, graafilised disainerid, matemaatikud ja arhitektid ning seob tänapäeva tehnoloogia võimalustega mängivas loomingus omavahel kunsti, teaduse, tehnoloogia, disaini ja looduse.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: