Kultuuri Tegu 2022 peaauhinna pälvis klaverimuuseumi püsinäitus

Kultuuri Tegu 2022
Kultuuri Tegu 2022 Autor/allikas: Pressimaterjalid

Möödunud nädalal kuulutati Haapsalu kultuurikeskuses Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil "Muutunud kogukondlikud kultuurimaastikud" välja Kultuuri Tegu 2022 auhinnad.

Kultuuri Teo auhinda antakse välja 2014. aastast, et märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad. Kultuuriministeerium toetab auhinnafondi 5000 euroga. 

2022. aasta Kultuuri Tegu peaauhinna pälvisid Alo Põldmäe ja Vahur Kivistik Holdre lossi klaverimuuseumis avatud püsinäituse "Eesti klaver" eest. 

"Eesti on olnud väljapaistev klaveriehituse maa. Taoline omamaiste klaverite püsinäitus  on Eesti ajaloos esmakordne ja ainukordne ka Baltimaade mastaabis," sõnas näituse koostaja Alo Põldmäe.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna pälvis Hando Tamm, Tuleviku Tegija preemiaga tunnustati 15-aastast Minna Emilia Vürsti, kes õpib Tartu Heino Elleri muusikakoolis Heili Mägi ja Heili Rosin-Leivategija käe all flööti.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: