Kolmapäeval algab kirjandusfestival HeadRead

{{1684915680000 | amCalendar}}
Foto: Dmitri Kotjuh

Kolmapäevast pühapäevani toimub Tallinna eri paigus rahvusvaheline kirjandusfestival HeadRead. Viie päeva vältel toimub 60 kirjandussündmust, kus esinevad ligi 40 rahvusvahelist ning üle 50 kodumaise kirjaniku, luuletaja ja muusiku.

Tallinnas näeb näiteks Šveitsis elavat vene kirjanikku ja mõtlejat Mihhail Šiškinit, menukat Taani krimikirjanikku Jussi Adler-Olsenit, Leedu kunstiajaloolast ja kirjanikku Kristina Sabaliuskaitéd, briti stsenaristi ja kirjanikku Anthony Horowitzi ning Sylvia Plathi elust romaani kirjutanud Rootsi kirjanik Elin Cullhedi. Festivali nooremale publikule esinevad teiste seas Ukraina kunstnike tandem Romana Romanõšõn ja Andri Lessiv, Taani noortekirjanik Janne Teller ning Rootsi lastekirjanik ja psühholoog Jenny Jägerfeld, kelle teosed käsitlevad tasakaalu iseolemise ja ühiskonna ootuste vahel.

Kodumaistest tegijatest näeb Vanalinna Hariduskolleegiumi lavakava, Kirjanike Liidu noori ning Eesti kirjanduse verinoori. Omavahel vestlevad teiste seas kirjanikud Anti Saar ja Kadri-Ann Sumera, Eero Epner ja Maarja Undusk, ning lastekirjanduse keskuses esinevad Liis Sein, Juhan Voolaid, Kadri Kiho ja Tiina Laanem. Tallinna keskraamatukogus toimuvad vestlusringid graafilisest romaanist ja raamatute kogumisest. Suure publikumenuga Nice-luule vol 2 toob lavalaudadele taas naisluuletajad, vanalinnas on avatud luulekohvikud ning tänavune luulemissa on pühendatud tõlkija ja kultuurivahendaja Eha Vainu mälestusele. 

Festivali programmis on lisaks kontserdid, stiiliharjutused Eesti kirjandusega, kirjanduslikud jalutuskäigud vanalinnas, kinoseanss ning Eesti kirjanike portreenäitus Tammsaare pargis. Festivali peamised sündmuskohad on Kirjanike Maja, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Tallinna keskraamatukogu, Ait, Kellerteater ning KuKu klubi. Kõik festivali sündmused on tasuta v.a filmilinastus kinos Sõprus.

HeadRead toimub 24.–28. maini, Tammsaare pargi näitus on avatud 6. juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: