Kultuuriportaal soovitab: Vincent van Gogh'i eluloofilm "Igaviku väravas" Jupiteris

2018. aastal valminud "Igaviku väravas" jooksis ka Eesti kinolevist toona üsna märkamatult läbi, aga see pole eluloofilmide puhul sugugi haruldane. Filmile tasub aga võimalus anda juba pelgalt Willem Dafoe hullumeelse peaosa tõttu, võib isegi öelda, et enamus filmist seisabki vaid tema õlgadel.

Saanud inspiratsiooni Musée d'Orsay näitusest "Van Gogh/Artaud. Mees, kelle enesetapu tegi ühiskond", üritas ta panna kirja Van Gogh' tegelikke mõtteid ja reaktsioone tema keerulise elu saatuslike sündmuste keerises. Ta laenas filmi nime ühelt Van Gogh' viimaselt maalilt ning sõitis võtteperioodiks paikadesse, kus nimetatud sündmused tõesti aset leidsid (Arles ja Auvears-sur-Oise).

Prantslasest sõbra Jean-Claude Carrière'i abil uurib Schnabel selle traagilise surma salapärasemaid tagamaid ja mitte nii laialt levinud teooriaid. Julian Schnabel üllatab vaatajat senikuulmata intrigeerivate faktide, oletuslike tõlgenduste, nutikalt üles ehitatud monoloogide, restaureeritud maalide, muusikaliste vahepalade ja cameo-rollidega, kuid keeldub paigutamast seda filmi traditsiooniliste eluloofilmide sekka.

Osades Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Niels Arestrup jpt. Lavastaja Oscari nominent Julian Schnabel ("Tuukrikell ja liblikas").

"Igaviku väravas" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: