Kultuuriportaal soovitab: anime-lavastaja Mamoru Hosoda "Belle" Jupiteris

Juba see on suur asi, kui värske anime jõuab Eesti kinolevisse, aga et viimaste aastate hinnatuimat anime-hitti, Mamoru Hosoda "Belle'i" saab Jupiterist tasuta vaadata on ikka täielik kingitus. Võtke see kingitus vastu!

Suzu on tavaline arglik keskkooliõpilane, kes elab väikeses külas ja on harjunud varju hoidma. Ent kui ta siseneb suurde virtuaalmaailma nimega U, muutub ta veebis imekauniks ja ülemaailmselt armastatud lauljaks, kelle nimi on Belle. Ühel päeval katkestab seal tema kontserdi koletislik olend, keda omakohtu korras taga aetakse. Kui koletise olukord virtuaalmaailmas aina täbaramaks muutub, otsustab Suzu välja selgitada, kes on ta päris elus. Ühtlasi aitab see tal pugeda välja oma kookonist maailmas, kus sa võid olla ükskõik kes.

"Belle" inspiratsiooniks on Jeanne-Marie Leprince de Beaumonti 1756. aasta prantsuse muinasjutt "Kaunitar ja koletis" ning 1991. aasta Disney samanimeline animatsioon. Film esilinastus toimus 2021. aasta Cannes'i filmifestivalil.

"Belle" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: