Ilmus "Eesti kunsti ajaloo" esimene köide

"Eesti kunsti ajaloo" esimene köide Autor/allikas: Pressimaterjal

Ilmus "Eesti kunsti ajaloo" esimene köide, mis käsitleb ajavahemikku 1100–1520.

Köites on ühiste kaante vahel Eesti muinas- ja keskaegne kunst, kuid tegelikult selle kunsti tellijad ja valmistajad ei tundnud mõisteid kunst ja kunstnik. Materiaalne looming oli mõlemal perioodil funktsionaalne, täites ühiskonnas erinevaid rolle ning sõltudes alati tellija soovist.

Keskaegse välismaalt sisse rännanud meistri tänapäevases mõttes kõrgkunstiks kvalifitseeruvat tööd on raske võrrelda muinasaegse kohaliku sepa loominguga, kuid mõlemad olid omal ajal kõrgelt hinnatud spetsialistid. Seetõttu sobib varase materiaalse loomingu iseloomustamiseks märksa paremini visuaalkultuuri mõiste.

"Eesti kunsti ajaloo" esimene köide hõlmab materjali, mida käsitlevad kokku 15 autorit. Tekstides vaadeldakse nii esivanemate mõttemaailma ja kultuurisidemeid kui ka siia jõudnud kolonistide pärandit ning kohapeal kujunenud uusi kultuuriilminguid ja kultuurikeskkonda.

Eesti kunsti ajaloo esimese köite koostaja ja toimetaja on Kersti Markus, toimetaja Eneken Helme ja kujundaja Andres Tali. Koguteose "Eesti kunsti ajalugu" peatoimetaja on Krista Kodres.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: