Reiu jõel toimub Kristjan Järvi kontsert-etendus "Meelte videvik"

Kristjan Järvi
Kristjan Järvi Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kristjan Järvi ja Pärnu linna eestvedamisel toimub 18. augustil Pärnus Reiu jõe ääres Eesti taasiseseisvumisele pühendatud tasuta kontsert-etendus "Meelte videvik".

Reiu vabaõhulaval Paikusel jõuab publiku ette kontert-etendus, mida loovad Kristjan Järvi orkester, Oopus, Raul Ojamaa ja Kadri Voorand. Lisaks muusikalisele programmile toimub ka valgusetendus ja jõele kuvatakse videokunstnik Alyona Movko-Mägi juhatusel hologramm.

Sündmus ei piirdu vaid muusikaga, vaid toob kaasa ka tehnoloogilise läbimurde. "Meelte Videvik" esitleb esmakordselt tehisintellekti Estoniia, mis on loodud süvendama ja edastama Eesti kultuuri ning identiteeti tehisintellekti kaudu. Peatselt valmiva tehisintellekti idee autor on Kristjan Järvi ning on sündinud EAS-i eestvedamisel.

"Estoniia.ai aitab avastada iseenda ja ühiskonna lõputuid võimalusi, on inimese kaaslane, teejuht, parim sõber ja muusa. See on sündinud paljude inimeste koosloomes ning sümboliseerib Eestimaa looduse ja tehnoloogia harmoonilist seotust," selgitas Kristjan Järvi. 

"See kontsert-etendus on tõeliselt eriline hetk, kus muusika, valgus ja tehnoloogia kohtuvad, et tähistada Eesti taasloomist. Pakume publikule unustamatut elamust, kus minevik sulandub kaasaegseks enese väljenduseks," ütles Järvi. 

Kontsert algab kell 21.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: