Esseekonkurss selgitab eestlaste sidet raamatutega

Kirjutamine
Kirjutamine Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvusraamatukogu 105. sünnipäevale pühendatud esseekonkurss "Keerame uue lehe" kutsub arutlema oma suhte üle raamatute ja kirjandusega. Kirjatöid oodatakse kuni 9. novembrini.

Esseekonkursile on oodatud kirjatööd, mis väljendavad autori suhet raamatute, kirjanduse ja emakeelega, samuti raamatukogudega ning kirjasõna maailmaga laiemalt.  

"Hindame eelkõige sisu ja stiili ehk algupärast särtsakat mõtet ja loovat lähenemist, aga keeleline korrektsus ja õigekirja tundmine tulevad alati kasuks. Usume, et meie inimestel on, mida raamatute ja lugemiskogemuse kohta teistega jagada ning püüame ses suhtes abiks olla," sõnas rahvusraamatukogu kultuurininõunik ja esseekonkursi žürii esimees Karl Martin Sinijärv.  

Konkursil on kolm vanuseastet: 12–15-aastased, 16–20-aastased ning alates 21. eluaastast. Töid saab esitada rahvusraamatukogu kodulehel 9. septembrist kuni 9. novembrini. Võitjad selguvad 14. detsembril. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: