Suri kauaaegne raadiohääl Ly Koik

Ly Koik
Ly Koik Autor/allikas: Jüri Fjodorov

Meie seast lahkus 95-aastasena kauaaegne särav raadiohääl, Eesti Raadio teadustaja Ly (Lydia) Koik.

Lydia Koik alustas 1947. aastal tööd uudistetoimetaja ja reporterina, mõni aasta hiljem alustas ta tööd teadustaja. Ta oli ligi 40 aastat raadiokuulaja igapäevane kaaslane – teadustas raadio saatekava, luges uudiseid ning muusika- ja kirjandussaadete vahetekste, juhtis avalikke raadioõhtuid ja kontserte. "Päevakaja" teise saate 1958. aastal andis eetrisse samuti Ly Koik. Tihti võis teda kuulda kinokroonikate kaadritagust teksti lugemas.

Aastaid oli Koik laulupidude diktor Tallinna lauluväljakul. 1983. aastal jäi ta pensionile, kuid eetripäevad puhkuste asendajana jätkusid kuni 1987. aastani.

Rahvusringhäälingu patrioodina kuulas ja jälgis Ly viimaste päevadeni teraselt raadiot ja raadioga seonduvat. Sellest rääkis ta ka oma viimaseks jäänud lühiintervjuus Jaan Elgulale Vikerraadio sünnipäeval 3. aprillil 2022. Väga suurt rõõmu tõi lapselapselapse sünd, mis tekitas temas tunde, nagu oleks jälle saanud kõrgema kategooria diktoriks, kuid seekord anti kategooria mitte töö, vaid elatud elu eest.

Ly Koigiga saab hüvasti jätta laupäeval 21. oktoobril kell 14 Pärnamäel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: