X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otseülekanne: Kultuurkapital jagab välja aastapreemiad

Reedel kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad. Galat saab otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Pidulikku preemiate üleandmist juhib Helena Lotman, gala lavastaja on Johan Elm, kunstnik Eugen Tamberg ning ülekande režissöör on Eva Katariina Taimre. Galal esinevad Anett ja Fredi. Pärast ERR-i kultuuriportaali otseülekannet jõuab auhinnagala algusega kell 20.00 ka ETV2 eetrisse.

Preemiasündmusele järgneva pühapäeva, 11. veebruari õhtul kell 17.30 ETV-s erisaade elutöö- ja peapreemia laureaatidest "Kultuurkapitali aastapreemiad 2023". Saates kõnelevad tööst ja tõekspidamistest eelmisel aastal oma saavutuste ja loominguga silma paistnud inimesed. Erisaate "Kultuurkapitali aastapreemiad 2023" režissöör on Erle Veber, toimetaja Ruth Alaküla ning operaator Manuel Mägi.

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates 1995. aastast ning need on rahalised. Peapreemia suurus on 8000 eurot ja elutööpreemia 12 000 eurot. Preemiagalal annavad üle oma aastapreemiad ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalid ning nende preemiate suurus on kuni 6000 eurot.

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, millele autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad anti üle rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril.

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate laureaadid selgusid 8. detsembril.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad jagati välja spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed".

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse üle emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle 27. märtsil, teatripäeva tähistaval üritusel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: