X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Adamson-Ericu muuseum 30

{{1385970604000 | amCalendar}}
Hetk Adamson-Ericu muuseumi suvest: Jessie Churchill oma näitusel
Hetk Adamson-Ericu muuseumi suvest: Jessie Churchill oma näitusel "Slot" Autor/allikas: Postimees/Scanpix

„Loov dialoog. Kunstnikepaar Mari Adamson ja Adamson-Eric”

Adamson-Ericu muuseum, 4. detsember 2013 - 30. märts 2014

Täna avatakse Adamson-Ericu muuseumis näitus „Loov dialoog. Kunstnikepaar Mari Adamson ja Adamson-Eric”, avalikkusele on muuseum avatud alates kolmapäevast, 4. detsembrist. 

Avamisel kuulutab LC Tallinn Hansa välja Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi 2014. aasta taotlusvooru.

Adamson-Ericu muuseumil täitub 2. detsembril 30. tegevusaasta. Muuseumi loomisele Eesti Kunstimuuseumi filiaalina 1983. aastal pani aluse tekstiilikunstnik professor Mari Adamson suurejoonelise kingitusega – ta andis Adamson-Ericu muuseumi tuumikkogusse ligi 1000 teost oma abikaasa loomepärandist. Muuseumi juubelit tähistava näitusega „Loov dialoog” võetakse esmakordselt ühiselt vaatluse alla eesti kultuuriloos legendaarse kunstnikepaari Mari Adamsoni ja Adamson-Ericu lugu. Nad kuuluvad eesti kunstis teedrajavate klassikute hulka ja olid legendid juba oma eluajal.

Näitus on austusavaldusmuuseumi loojale Mari Adamsonile ja oma loomepärandiga muuseumile sisulise selgroo andnud Adamson-Ericule. Väljapanek keskendub kahe tugeva loovisiku teineteist toetavale ja mõistvale dialoogile nii loomingus kui ka elus ning toob esile oluliste lugudega märgilisi teoseid nende ühisel teel. Eksponeeritakse fotosid perekonnaalbumitest, mis kõnelevad Mari ja Ericu elust, nende perest, sõpradest, kolleegidest ja kaasteelistest ning nende kodust, ateljeest ja neile olulistest paikadest.

Mari Adamson (1908–2000) oli üks mõjukamaid isiksusi Eesti 20. sajandi tarbekunstis. Tema loominguliseks kõrgajaks kujunesid 1960.–1980. aastad, mil valmisid jõuliselt isikupärased vaibad, kus on ühendatud hea rütmitundega abstraheeritud kujundikeel ning erakordselt peen materjali- ja koloriiditunnetus.

Adamson-Eric(1902–1968) oli üks kõige mitmekülgsemaid autoreid Eesti kunstiloos. Ta oli silmapaistev maalija ning samas ka erakordselt andekas ja suundanäitav looja tarbekunsti ja disaini vallas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: