Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud osaleb Serbias näitustel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eve Eesmaa graafika
Eve Eesmaa graafika

Oktoobris saab Serbias alguse Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõu ja kunstniku Eve Eesmaa näituste sari, mida kureerib kunstiühing PALANSKI ART.

Esimene soolonäitus avatakse Aleksinac´i Kultuuri ja Kunstikeskuses täna, 28. oktoobril ning teine 2015. a alguses Kragujevac´i linnagaleriis „Mostovi Balkana". Tulemas on veel näitusi mitmes erinevas Serbia linnas, edastab Tartu Kõrgem Kunstikool.

Eesti graafikakunstnik Eve Eesmaa jäi kunstiühingu liikmetele silma seoses osalemistega mitmetel rahvusvahelistel graafikanäitustel. Ühingul tekkis seeläbi huvi teistegi Eve Eesmaa loodud graafikatööde ja tegevuste vastu. Näitustel Serbias on eksponeeritud 35 graafikatööd.

Eve Eesmaa soolonäitus on Aleksinac´i Kultuuri ja Kunstikeskuses avatud 12. novembrini.

Euroopa ühes vanimas linnas Nišis tegutsev kunstiühing PALANSKI ART hõlmab rühma visuaalkunstnikke, kunstiteadlasi, kuraatoreid, õppejõude ja muuseumitöötajaid, kes on võtnud eesmärgiks korraldada rahvusvaheliste näituste sarju mitmes Serbia linnas, kutsudes esinema kunstnikke üle maailma. Kunstiühingut juhib Serbia tunnustatud skulptor, kirjanik ja kunstiteadlane Dr. h.c. Zvonimir Kostic Palanski.

Näituste sarjas on juba esitletud järgmiste kunstnike loomingut: Paulo Roberto Lisboa Brasiiliast, Lee Seoung-Ku Lõuna-Koreast, Maria Heed Rootsist, Sari Nakanishi ja Kiyo Wada Jaapanist, Karina Kopczynska-Janiszewska Poolast, Cleo Wilkinson Austraaliast. Lähemal ajal on plaanis eksponeerida veel Kouki Tsuritani Jaapanist, Martin Due Norrast ja Eva Aulmann´i Saksamaalt.
Ühing kureerib valitud kunstnike näitusi vähemalt kolmes Serbia linnas ja annab välja värvilise kataloogi koos ekspertide poolt kirjutatud kunstiteoreetiliste tekstidega inglise ja serbia keeles. Need rahvusvahelised kunstisündmused on pälvinud suurt huvi ja rohket kajastamist meedias.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tartu Kõrgem Kunstikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: