Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anu Samarüütel uurib loodusjõude

Anu Samarüütli näitus ELEMENTAL
Anu Samarüütli näitus ELEMENTAL Autor/allikas: Hop galerii

Hop galeriis on viimaseid päevi avatud Anu Samarüütli näitus ELEMENTAL.

Anu Samarüütel on õppinud moedisaini Eesti Kunstiakadeemias ning lõpetanud 2006. aastal Londoni Central Saint Martins College’i moemagistratuuri. Viimastel aastatel on Samarüütel keskendunud eelkõige moegraafikale ja ehtedisainile ning avataval näitusel “ Elemental” saab näha uusi töid mõlemast valdkonnast.

Kui äsja avatud rahvusvahelisel moeillustratsioonide näitusel Tarbekunsti - ja Disainimuuseumis on väljas Anu suuremõõtmelised kollaažid paberil, siis Hop galerii näituse jaoks on valminud pildid lõuendil ning täiesti uus ehtekollektsioon.

Näituse tööd on inspireeritud kunstniku huvist Universumi töömehhanismide, taimeriigi, müstika ja loodusjõudude vastu. Kui põlisrahvad teavad, et maailmas on kõik kõigega otseses ühenduses ning kogu Universum on meie sees, siis teadlased on samm- sammult jõudnud samade järeldusteni.

Juba 60-ndatel tegi Grover Cleveland Backster taimkatseid valedetektorina kasutatava polügraafi abil, mis näitas, et taimed reageerivad inimese kavatsustele ja mõtetele samal hetkel, kui need inimese teadvuses tekivad. Kogu loodus, kogu Universum kuulab meid ja meie mõtteid pealt. Meie keha ja alateadvus suhtlevad nii nähtavate kui nähtamatute maailmadega isegi kui me seda ise ei märka.

Näitus on avatud kuni 16. juunini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hop galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: