EKA visioonikonverentsil minnakse loomemajandusest edasi ({{commentsTotal}})

EKA uus maja, projekt
EKA uus maja, projekt Autor/allikas: Arhitektuurikeskus

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ootab huvilisi visioonikonverentsile "Loomemajandusest edasi?", mis toimub 18. septembril 2015 Riigikogu konverentsisaalis. Loomemajandust tunnevad täna kõik. Kes aga tahab teada, kuhu areneb maailm edasi loomemajandusest, siis see peaks saama vastused just sellelt konverentsilt.

Programm
09:30 – 10:00 Tervituskohv
10:00 – 10:05 Kalle Palling, Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees. Sissejuhatus
10:05 – 10:25 Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia president. "Kõrghariduse imperatiiv: majanduse teenrist ühiskonna ja kultuuri veduriks"
10:25 – 10:40 Mart Kalm, Eesti Kunstiakadeemia rektor. "Disain, arhitektuur ja kunst - Kvaliteet - Eesti tagatised"
10:40 – 11:15 Bonne Zabolotney, ECUAD Vice-President. “Communication Design”
11:15 – 11:50 Shery Wills, Rhode Island School Of Design, Dean Of Fine Arts. "What Is The Value Of Fine Arts Research?"
11:50 – 12:00 Tervisepaus
12:00 – 12:35 Maria Lantin, ECUAD Director of Research. “Just Computing?”
12:35 – 12:55 Jan Van Boeckel, Eesti Kunstiakadeemia, kunstididaktika professor. “With Art to the Heart of Nature”
12:55 – 13:10 Toomas Tammis, Eesti Kunstiakadeemia, arhitektuuriteaduskonna dekaan. “Kast või maja?”
13:10 – 13:30 Ionel Lehari, Kontseptsiooni- ja disainiagentuuri Identity loovjuht, kommunikatsiooniagentuuride grupi Creative Union partner. “Eesti Kunstiakadeemia 360 kraadi”
13:30 – 14:00 Pakume akadeemilist lõunat

Eesti Kunstiakadeemia visioonikonverentsil osalemine on tasuta, ent vajalik on eelregistreerumine (kohtade arv piiratud) hiljemalt 16. septembriks SIIN. Registreerimisel palutakse võimalusel märkida isikukood, mis on vajalik turvakontrolli ladusaks läbiviimiseks Riigikogu hoone konverentsisaali pääsemiseks.

ESINEJAD:

Kalle Palling on Eesti poliitik ja ettevõtja. Ta on kolmandat korda valitud Riigikokku ja juhib teist koosseisu järjest Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni. Tema huvivaldkonnad on Euroopa Liit, energia- ja keskkonnapoliitika küsimused.

Akadeemik Tarmo Soomere on Eesti Teaduste Akadeemia president, Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituudi juhtivteadur, lainetuse dünaamika labori juhataja ja rannikutehnika professor.

Akadeemik Mart Kalm on kunsti- ja arhitektuuriteadlane, Eesti Kunstiakadeemia rektor, Eesti Teaduste Akadeemia asepresident. Arhitektuuriajaloolasena on ta peamiselt uurinud Eesti arhitektide loomingut nii enne kui pärast Teist maailmasõda. Kalm on pikalt kuulunud Muinsuskaitseameti ehitusmälestiste ekspertnõukogusse, juhtinud Muinsuskaitsenõukogu, olnud UNESCO Maailmapärandi komitees Eesti delegatsiooni kaasjuht. Ta on osalenud ka praktilises restaureerimistegevuses (Riigikoguhoone, Presidendi kantselei, villad jne).

Dr. Bonne Zabolotney on Emily Carr University of Art + Design (Kanadas, Vancouveris asuv juhtiv kunstiülikool) asepresident ja õppeprorektor. Tal on suur töökogemus kommunikatsioonidisainerina, sealhulgas koos Kanada Posti, Vancouver Opera, Vancouver Recital Society, ja Vancouver International Jazz Festivaliga. Tema teadusteemad käsitlevad lugude jutustamist ja muinasjutte, tüpograafiat, trükidisaini, disaini ja esemelist kultuuri ning identiteedivisuaale.

Dr. Sheri Wills on Rhode Island School of Design (Ameerika Ühendriikides asuv maailma juhtivaim disaini, arhitektuuri ja kunstiülikool) kunstide valdkonna dekaan, juhtides 10 osakonda (keraamika, film, animatsioon ja video, klaasikunst, illustratsioon, ehte- ja sepakunst, maal, fotograafia, graafika, skulptuur ja tekstiil) ja osaleb koos akadeemiliste liidritega globaalse kunstihariduse suundade kujundamisel. Kunstniku ja professorina on tema teemad film, videoperformance ja installatsioonid, tal on olnud personaalnäitused Director’s Lounge’s Berliinis, Robert Beck Memorial Cinema NYC ja The International Experimental Cinema Exposition; tema filmid on osalenud Londoni filmifestivalil, Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil, New Yorki Moodsa kunsti muuseumi ekspositsioonis, ja on esindatud Rizzoli book, Sonic Graphics: Seeing Sound (Matt Woolman), lisaks on teinud koostööd rea rahvusvaheliselt tunnustatud heliloojate, kooride, ansamblite ja orkestritega.

Dr. Maria Lantin on Emily Carr University of Art + Design (Kanadas, Vancouveris asuv juhtiv kunstiülikool) teadusprorektor. Kaitsnud oma doktorikraadi infotehnoloogias ja arvutiteadustes Simon Fraser University juures, on ta juhtinud mitmeid tipptasemel teadlaste ja digitaalset tehnoloogiat kasutavate kunstnike töörühmi, näiteks visualiseeringute uurimislaborit Banff Centre’s Banff New Media Institute (BNMI) juures. Arvuiteaduste ja kunsti ühendamisest tekkivat sünergiat rakendab ta ka Emily Carr’is, kus lisaks teadusprorektori ametile juhib ta ülikooli eksperimentaalset ja interdistsiplinaarset digitaalstuudiot (IDS).

Dr. Jan Van Boeckel on Hollandi antropoloog, filmirežissöör ja haridusteadlane, Eesti Kunstiakadeemia Kunstikultuuri teaduskonna kunstididaktika professor, kes on teadlasena keskendunud loodus- ja keskkonnahariduse innovatiivsetele meetoditele.

Dr. Toomas Tammis on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan ja arhitektuuribüroode ArhitektuuriAgentuur ja Allianss Arhitektid OÜ asutajaliige ja tunnustatud tegevarhitekt.

Ionel Lehari on kontseptsiooni- ja disainiagentuuri Identity loovjuht, kes on valdkonnas tegutsenud üle 20 aasta. Lisaks töötab lektorina Eesti Kunstiakadeemias ja Tehnikaülikoolis ning projektipõhise disainijuhina Eesti Disainikeskuses.

PRAKTILINE INFO

Konverents toimub Riigikogu konverentsisaalis aadressil Lossi plats 1a, Tallinn. Sissepääs Riigikogu hoone parempoolsest uksest (kangialusest paremal). Kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKAHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: