Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Stanislav Antipov ühildab aktuaalsed teemad etnilise identiteediga

Stanislav Antipovi koos maaliga
Stanislav Antipovi koos maaliga "Kihnu naised" Autor/allikas: Tallinna Vene Muuseum

Tallinna Vene Muuseumis on avatud näitus "Stanislav Antipov. Maalid".

Stanislav Antipov sündis 1976. aastal Iževskis (Udmurtia). Lõpetas Udmurdi Riikliku Ülikooli maali erialal ja Tallinna Ülikoolist sai kunstiloolase magistrikraadi.

"Udmurdi kunstnikud on suutnud säilitada oma maalidel loomingulise allika selguse ja kannavad edasi läbivat motiivi hellast kodumaa-armastusest, neilt on Stanislav Antipov pärinud klassikalise realistliku maalikunsti parimad traditsioonid. Sattunud teise kultuurikeskkonda, hakkab kunstnik tihti mõtlema selle üle, kuidas ühildada aktuaalsed teemad etnilise identiteediga, milles on algselt olemas originaalsed ja kordumatud jooned," kirjutas kunstnikust kunstiteadlane Galina Balašova.  

Stanislav Antipovil on suured loomingulised saavutused õli ja akvarelli tehnikas. Tema poolt enim armastatud žanrid on maastikuvaated, portreed, natüürmordid. Perioodi jooksul 1996-2015 on kunstniku töid eksponeeritud 40 ühisnäitusel ("Free choice", "Kaasaegne vene kunst Eestis", "Kunstnik ja modell", "Paletitants", "Linnamaastik", "Maikuine Plein air Puškini looduskaitsealal" jt.) ja 34 personaalnäitusel ("Eesti vaated", "Taeva ja maa vahel", "Lõpuni ütlemata", "Tegelikkus", "Soome-ugri muusikamaailm", "Jalutuskäigud etüüdidega", "Aeg. Loodus. Muljed" jt.) Eestis ja välismaal. Kunstnik on kätt proovinud ka monumentaalmaalis – tema loodud on restorani "Vana Veski" seinamaalingud, samuti seinamaalingud eramajades Eestis, Venemaal ja Soomes. Stanislav Antipovi töid võib leida Kihnu Muuseumis, Eesti Tervishoiumuuseumis, Vavoži Koduloomuuseumis (Udmurtia), Mihhailovskoje A. S. Puškini nim. Vene Riiklikus muuseumis, Eesti Vabariigis asuvates Šveitsi ja Itaalia saatkondades, erakollektsioonides Eestis, Venemaal, Soomes, Prantsusmaal, Šveitsis, Suurbritannias, USAs jm. 

Stanislav Antipov kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu, Vene Kutseliste Kunstnike Liitu, Vene Kunstnike Ühendusse Eestis.

Ekspositsioonis on esitatud 28 kunstniku tööd.

Näitus on avatud kuni 17. jaanuarini 2016.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinna Vene Muuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: