Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aet Maatee laulu- ja tantsupeo ideekonkursist: pidu tuleb igal juhul

Täna kuulutati välja konkurss 2019. aasta laulu- ja tantsupeo kunstilistele ideedele. SA Laulu-ja Tantsupidu juhataja Aet Maatee oli "Deltas" külas.

2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat. See on 27. laulupidu ja 20. tantsupidu. "Otsime mõlemale peole sisuliselt kunstilist juhti, tantsupeole pealavastajat ja laulupeole muusikajuhti, kes on lipuvardaks selle peo loomisel ja läbiviimisel," ütles Maatee.

Täpsemalt peaks otsitavatel inimestel olema varasem kogemus sellise protsessiga, kuna laulupidu koosneb muusikast, siis inimene, kellel on dirigendi ja muusikaharidus. Tantsupeo pealavastajal peab olema mõistagi kogemus rahvatantsumaastikul.

Lähteideid ja nägemusi oodatakse 10. oktoobrini.

"Värske veri nendes meeskondades on alati hea, värske mõtlemine on alati teretulnud," ütleb Maatee. Samas ei usu ta, et need, kes juhtideks saavad tema jaoks väga tundmatud nimed on.

Pidu tuleb Maatee sõnul igal juhul. Praegune konkurss on katse teha see avalikult, kuid võimalik, et konkursi läbikukkumisel tuleb leida teisi vahendeid. "Ma siiski loodan, et on tegijaid ja loojaid küll. Ma usun, et see on neile päris suur väljakutse, teha just juubelipidu."

Toimetaja: Jaanika Valk

Allikas: Klassikaraadio "Delta"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: