Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Popidiot: tänapäevane pop ei üllata enam mitte mingil moel

Popidiot
Popidiot Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Üle pika aja on taaskord veidi kuulda Popidiotist, kes astub üles Telliskivi Punases Majas. Uurisime neilt selleks puhuks, mida nad vahepeal teinud on ning mis nende muusikas tänaseks päevaks muutunud on.

Kas idioot olla on pop?

Väga hea küsimus ning peab ausalt nõustuma.

Vanasti seostus popiga naiivsus ja julgus. Erilisus mingil viisil. Tänapäevane popp on aga viimaseni lihvitud, produtseeritud ja poleeritud, mis ei üllata enam mitte mingil moel. Sära puudub.

Mis te vahepeal tegite? Eelmisest plaadist on seitse aastat möödas, näha on olnud vaid mõnd singlit.

Oh, see on pikk lugu. Igaüks on tegelenud hoogsalt erinevate projektidega. Hendrik valmistab käsitöökokteile Punch. Matti alustas oma naisega rõivabrändi Whitetail ja Rein on juhtinud plaadifirmat Seksound ning tegelenud aktiivselt oma bändiga Imandra Lake.

Samas terve muusikaturg muutus nii palju, et me ei saanud kohe aru, mis toimub. ????

Kas on õige öelda, et teie muusikas on mingi teatav retrovarjund?

Eks ikka. Retro all vist mõeldakse, et luuakse midagi uut, mis otseselt viitab kunagi varem ilmunud teemadele või motiividele. Ehk me ei saa vastu väita, et kaheksakümnendate alguse post-punk ja terve kaheksakümnendate synth-pop ei oleks tihti meie inspiratsiooniallikaks olnud. Teisest küljelt oli see aeg muusika mõttes väga pöörane ja ideerikas, kui ilmus palju häid asju ja sündis uusi stiile.

Samas, kas tänapäeval on olemas muusikat, mida poleks varem tehtud või mis ei meenutaks varasemat?

Mis teie muusikas on tänaseks midagi muutunud? Kas te olete sama Popidiot, kes viimasel albumil?

Täna eelmist plaati "Antenna of Love" kuulates on seal kindlasti rohkem ärevust ja hektilisust kui tänase päeva Popidioti loomingus. Oleme nüüd ikkagi natuke vanemad ja targemad. Ärevus on endiselt olemas, aga teostus on lihvitum.

Kuidas teie bänditegemise protsess üldse välja näeb? Kujutan ette, et teil ei ole aktiivset prooviperioodi?

Lood ja partiid valmivad igaühe arvutis omal ajal ja lõpuks üks meist produtseerib loo lõpuni. Proove teeme siis, kui laiviks valmistume. Eks seda võib nimetada prooviperioodiks.

Popidioti muusika on mingis pööratud mõttes ülimalt tantsuline. Kas see on teie muusika esimene eesmärk või kuidas te enda materjali loote?

Osad lood on rohkem tantsulised kui teised. Samas laivile mõeldes on ikkagi tore, kui rahvas saab korralikult hüpata ja hullata ning ma arvan, et see ongi meie lõplik eesmärk.

Sagedasti sünnivad lood tantsumuusikale kohaselt biidist või bassikäigust. Sageli seondub sellega ka mingi varem kuuldud lugu. Siis see varasem idee ja uus käik hakkavad koos moodustama midagi täiesti uut, mis lõpuks kõlabki nagu Popidiot.

Kas teist võib varsti rohkem kuulda? Mis teil loominguliselt toimumas on?

Kindlasti on meist kuulda, kui rahvas ja fännid soovivad. Lõpuks elavad muusikud ikkagi esinemisest.

Loodame, et Punases Majas rahvas hullab ja tantsib täiega. Siis teame, et Popidioti on endiselt vaja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: