Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andres Sütevaka tööd pääsesid mainekale rahvusvahelisele keraamikabiennaalile

Andres Sütevaka näitust „Y el Sol cae” üles panemas
Andres Sütevaka näitust „Y el Sol cae” üles panemas Autor/allikas: FB

Barcelona eeslinnas Esplugesis saab 6. novembrini külastada XVIII Angelina Alósi nimelist keraamikabiennaali, kus esmakordselt on eksponeeritud ka eestlasest kunstniku tööd. 243 kunstniku teoste hulgast valiti lõppnäitusele 30 kunstniku looming, teiste hulgas Andres Sütevaka kolm keraamilist plaati: "Minu reis Torreciudadile, et kohtuda Jumalaga", "Nimi tuleb hiljem" ja "Laev".

Esplugesi piirkond on ajalooliselt kuulus sealsete keraamikavabrikute poolest, millest tänaseks on kujunenud suur muuseumide kompleks: Can Tinturé´i muuseum, "La Rajoleta" keraamikamuuseum ja Espai Baronda muuseum. Viimases on eksponeeritud Hispaania legendaarse keraamiku Angelina Alósi (1917–1997) looming ning eelmiste biennaalide võitjate tööd. Keraamikute biennaali Espluges´is on korraldatud alates 1980. aastast iga kahe aasta tagant ning 1998. aastal nimetati biennaal ümber Angelina Alósi auks, kes oli ühtlasi Esplugesi keraamikatöökoja peakunstnik.

Andres Sütevaka sõitis Hispaaniasse 2014. aasta algul Erasmuse programmi kaudu, eesmärgiga täiendada end nii skulptuuri kui keraamika alal Tartu Kõrgema Kunstikooli partnerkõrgkoolis Escola d´Art I Superior de Pau Gargallo. Silmapaistva loomingulise tegevuse tulemusena võeti ta 2015. aastal Kataloonia Keraamikute Liidu liikmeks ning samal aastal valiti Sütevaka tööd LXXXV Córdoba La Rambla rahvusvahelisele keraamikavõistluse finaalnäitusele "Nuevas Formas en Cerámica".

Aastatel 2014 ja 2015 toimusid Barcelonas Sütevaka isikunäitused "El Meu Circ a Barcelona" ja "Pintura de la ceramica", kus oli eksponeeritud Hispaanias loodud maalikunst ja keraamika. Eelnevat arvesse võttes ei ole üllatav, et käesoleval keraamika biennaalil on Andres Sütevaka nime taha märgitud päritolukohaks Barcelona.

XVIII Angelina Alósi nimelist keraamikabiennaali saab külastada 6. novembrini Esplugesis. Paralleelselt biennaaliga toimub 12.–16. septembril Barcelonas Rahvusvahelise Keraamika Akadeemia 47. kongress ja samuti Kataloonia Keraamikute Liidu liikmete ühisnäitus ACC galeriis Barcelonas 16. oktoobrini, kus on eksponeeritud ka Andres Sütevaka teosed.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: