Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liit tahab teha ARS-ist Tallinna ja kogu Eesti kunsti tõmbekeskuse

Enam kui 70-aastase ajalooga ARS-i majas tegutsevas kunstilinnakus toimetab juba enam kui 70 loovisikut ja -ettevõtjat ning Eesti kunstnike liit soovib kujundada ARS-ist kunsti tõmbekeskuse Tallinnas ja terves Eestis.

Kunstnik Varvara Guljajeva on kuulsas ARS-i majas tegutsenud paar aastat. Ta ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kunstnike liidu hallatavas majas on hea kindel tegutseda.

"Hinnad on püsivad, mis on väga tähtis loomeinimestele. Ja see on ka hea, et kuna siin on palju teisi kunstnikke ja tegevusvaldkondi, mis on seotud kunsti ja disainiga, siis me saame koostööd teha, ei pea minema kuskile metallitöökoda või printimistöökoda otsima, või seda, et keegi sulle õmbleks midagi. Kõik saab ühes majas ära tehtud," selgitas Guljajeva.

Mitmed majas tegutsevad loomeinimesed korraldavad regulaarselt töötube ja kohtumisi huvilistega. Sel nädalal alustati majas ka uue üritustesarjaga Loominguline Laupäev, mille käigus saavad huvilised põhjalikumalt kogu majas ringi uudistada.

Eesti kunstnike liidu president Vano Allsalu ütles, et tulevikuplaan ongi ARS-i maja aina rohkem publikule avada.

"Näeme siin tekstiili ja keraamikat ja nahaehistööd, aga samamoodi on siin palju kaasaegseid kunstnikke, on maali-, heli-, videokunstnikke, siin tehakse igausgust põnevat disaini, kus erinevad valdkonnad saavad uudsel moel kokku," selgitas Allsalu.

ARS-i maja asub Tallinnas Pärnu maanteel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: