Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanike liidu esimehed. Tiit Aleksejev: kirjandus peaks maailma tooma selgust

Foto: ERR

Kultuuriportaalis alustab videointervjuude sari, kus Eesti Kirjanike Liidu 95. sünnipäeva puhul tuleb juttu liidu juhtidega. Sel korral vestles Mari Klein liidu praeguse juhi Tiit Aleksejeviga.

Tiit Aleksejev tõi välja, et kirjanike liidu juhtimise juures tuleks välja tuua kaks erinevat aspekti. "Üks seisneb selles, et kirjandus oleks laiemalt nähtav, sest ma olen veendunud, et kirjandus on tõsine asi, mitte ainult meelelahutus," sõnas ta ja selgitas, et teine on ametiühinguline liin. "Tuleb seista autoriõiguste eest ning me oleme toetanud ja stipendiumi maksnud inimestele, kes seda tõesti vajavad."

"Ma ei ole küll märganud, et mõni hauakivi oleks paigast liikunud ning keegi oleks seal end ringi keeranud, ma arvan, et neil oleks selle järjepidavuse üles hea meel," sõnas Aleksejev ning tõdes, et tõenäoliselt oleksid kunagised kirjanike liidu juhid praeguse olukorraga pigem rahul. "See organisatsioon on olnud õigel kursil, lihtsalt mõned ajad on olnud närusemad kui teised, kuid sellest on üle saadud."

"Kirjandus peaks maailma tooma selgust, mitte segadust, see ei tähenda, et tuleks vältida ebamugavaid teemasid," sõnas ta ja kinnitas, et ka traagilise loo puhul peaks jääma mingi lootusemoment.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: