Eesti Kirjanike Liit tähistab Tartus 95. sünnipäeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EKLi juhatuse esimees Tiit Aleksejev Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

7. oktoobril kell 15 algab Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis Eesti Kirjanike Liidu (EKL) 95. sünnipäeva tähistamine. Juubeli puhul on välja antud luulekogu, valminud intervjuusari ning raamatupoodides jagatakse lugemissoovitusi.

"Tartus peame laupäeval pidu koos liidu liikmete ja sõpradega, aga laiemalt saavad kirjanike juubeliaastast osa kõik lugejad. Olgu kirjanike soovituste kaudu, videointervjuude vahendusel või juubeli puhul välja tulnud luuleantoloogia abil. Rääkimata liidu liikmete ehk eesti autorite värskest loomingust, mille toetamine on kogu kirjanike liidu alus ja mõte," ütles EKLi esimees Tiit Aleksejev.

Alates eilsest on Rahva Raamatu esinduspoes Viru keskuses kuni kuuks ajaks avatud soovituste sein, millel kümmekond kirjanike liidu liiget jagavad oma lugemissoovitusi. Rahva Raamatu Tartu kauplusest leiab lähinädalal soovitusi paarilt Tartus resideerivalt kirjanikult.

Koostöös kirjastusega Varrak on EKLi 95. sünnipäeva puhul ilmunud kommenteeritud luuleantoloogia "Kas siis selle maa keel…", mille on koostanud kirjandusteadlane Endel Priidel. Kogu 12 peatükis on 200 aasta jooksul ilmunud 100 luuletust 67 autorilt.

Tänavu septembris valmis EKLi ja ERRi koostöö intervjuusari, kus sõna saavad kirjanike liidu esimehed alates Enn Nõust kuni Tiit Aleksejevini. Seda saab näha rahvusringhäälingu kultuuriportaalis.

EKL loodi 8. oktoobril 1922. aastal Tallinna raekojas. Kui tollal oli liidul 33 liiget, siis 2017. aasta oktoobris on EKLil 315 liiget. Nende seas on kirjanikke, tõlkijaid, kirjandusteadlasi ja -kriitikuid nii kodu- kui ka välismaal.

"Nii, nagu üha suureneb meie liikmeskond, kasvab ka liidu tugevus. Kuigi alati võiks kirjandusel olla ühiskonnas enam kõlapinda, ei ole meil täna vaja kodumaise kirjanduse hääbumise pärast karta," on öelnud liidu praegune juht Tiit Aleksejev.

Kirjanike liitu on juhtinud Friedebert Tuglas, Eduard Hubel (Mait Metsanurk), Karl Ast (Rumor), Henrik Visnapuu, August Jakobson, Johannes Vares-Barbarus, Johannes Semper, Juhan Smuul, Paul Kuusberg, Vladimir Beekman, Albert Kivikas, Gustav Suits, August Mälk, Kalju Lepik, Enn Nõu, Mati Sirkel, Jan Kaus ja Karl-Martin Sinijärv. Alates 2016. aasta kevadest on EKLi juhatuse esimees Tiit Aleksejev.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: