X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanike liidu esimehed. Jan Kaus: mul oli soov midagi korda saata

Foto: ERR

Kultuuriportaalis alustab videointervjuude sari, kus Eesti Kirjanike Liidu 95. sünnipäeva puhul tuleb juttu endiste liidu juhtidega. Esimeses videos rääkis Mari Klein kirjaniku ja toimetaja Jan Kausiga, kes oli EKL juhatuse esimees 2004. kuni 2007. aastani.

Jan Kaus meenutas, et toona esimeheks saades oli tal soov midagi muuta ja korda saata. "Sel ajal oli eriti õhus teema raamatukogude ning kirjanike vahel, et kuidas peaks raamatukogude valikuid komplekteerima ja mil määral peaks seal olema Eesti kirjandust," selgitas ta ja lisas, et kui 2004. aasta üldkogul tõi Jürgen Rooste välja, et kirjanikud peaksid hakkama teatud regulaarsusega külastama raamatukogusid, siis tundis ta EKL esimehena, et peaks rakendama mingit praktikat.

Kirjanikuna naudib Kaus enda sõnul kõige enam just varieeruvust. "Mul ei ole selgelt eelistust, et mulle meeldiks mingisugune žanr või liik kõige enam, ma naudingi just seda, et saan kirjutada erinevaid asju, näiteks kirjutasin ma ju ka Märt-Matis Lille ooperile "Tulleminek" libreto."

"Ma sain toimetamise väärtuslikkusest aru üsna hilja, see oli ajal, kui ma tegin koostööd Merike Riivesega, kes toimetas minu romaani "Hetk"," sõnas Kaus ja kinnitas, et inimesed peaksid igasuguse kirjasõna puhul aru saama toimetamise kasulikkusest. "Minu arvates peaks iga teksti juures olema lisaks sisutoimetajale ka keeletoimetaja, kes käib üle kõik keelelised nüansid, seetõttu teen ma alati ettepaneku, et nende raamatute juures, mida ma toimetama hakkan, oleks siiski kaks toimetajat."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: