Kirjanike liidu romaanivõistlusele laekus tänavu ligi seitsekümmend uut käsikirja   ({{commentsTotal}})

Raamatud
Raamatud Autor/allikas: AFP/Scanpix

Romaanivõistlusele laekus tänavu 67 käsikirja, mille seast valib žürii parimad teosed, sealhulgas valitakse esimest korda ka parimat tõlkeromaani, mis köidaks rahvusvahelist kirjastamisturgu.

Tiit Aleksejevi sõnul tuleb konkurents tihe ning ta lisas, et tänavuse romaanivõistluse uuenduseks on parima tõlkeromaani valimine, mille eesmärgiks on toetada Eesti kultuuri eksporti.

"Kui tahame oma kirjandusega välislugejateni jõuda, siis on selle eelduseks väliskirjastajale arusaadavas keeles käsikirja olemasolu. Pahatihti on just siin kitsaskoht," ütles romaanivõistluse korraldaja Peeter Helme ja lisas, et romaanivõistlusega proovivad nad kaasa aidata selle kitsaskoha ületamisele.

2015. aasta toimus esimene Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus, kuhu laekus 94 käsikirja. Esikoha pälvis kirjanik Armin Kõomäe "Lui Vutoon", teise koha vääriliseks valiti Märt Lauri "Lahustumine", kolmanda kohaga pärjati Jim Ashilevi "Kehade metsa" ning neljanda koha pälvis Helen Eelranna "Suluseis". Lisaks auhinnalistele kohtadele märgiti ära kuue autori käsikirjad.

Romaanivõistluse žüriisse kuuluvad kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange, kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur ja Karl Martin Sinijärv ning Jan Kaus.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: