Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video. kadrinoormets: võtsin lavakujunduse võrdväärseks partneriks

{{1505220480000 | amCalendar}}
Foto: ERR

20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval kadrinoormetsa lavastus "tõotatud maa", mis kuulub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrietenduste sarja "Sajandi lugu" ja keskendub 1920. aastatele. Vaata, kuidas autor ise lavastusest räägib.

1920. aastaid käsitleva lavastuse ajaloolis-faktiline kontekst on 3400 eestlase väljaränne Brasiiliasse. Lavastus püstitab muuhulgas küsimusi miks ja millal me lahkume või saabume, kas distantsi kaudu rikastub vaade kodumaale ning miks ja kuidas ajaloole tagasi vaadata. "tõotatud maa" pöörab tähelepanu nii üksikindiviidi minevikule kui ka laiemale ühiskondlikule kontekstile, kasutades selleks erinevaid nüüdisetenduskunsti väljendusvahendeid.

Autori sõnul on "tõotatud maa" kümnendist leitud detaili abstraktsioon, mis vaatab mööda üldajaloo suurest narratiivist, vaadates sel viisil otsa ühele peateelt väljajäävale momendile. Lavastus võtab vaatluse alla "tõotatud maa" kujundi koos sellega kaasnevate ideaalide, lahkumisesoovi, püüdluste ning ka võimalike pettumustega.

Lavastuse algimpulss pärineb ajaloolisest detailist ning töö eesmärk on uurida, kuidas vaadata minevikku, jäädes ise olevikku.

Lavastuse autor, etenduskunstnik kadrinoormets teeb selles projektis koostööd Sigrid Viiri, Oliver Kulpsoo, Taavi Suisalu, Villem Säre ja Anu Vaskiga. Lavastuse fotograafiks on Sohvi Viik.

Lisaks esietendusele näeb lavastust veel 22., 23. septembril, 6., 7., 8. oktoobril kell 19.00 Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi Loomelinnakus ning 29. ja 30. septembril kell 17.00 Tartus Sadamateatris.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: