Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadri Noormets: väljaränne Brasiiliasse 1920ndatel on superkõnekas

20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Kadri Noormetsa lavastus "Tõotatud maa", mis sai inspiratsiooni 3400 eestlase väljarändest Brasiiliasse 1920ndatel.

"Tõotatud maa" kuulub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud lavastuste sarja "Sajandi lugu" ja keskendub 1920. aastatele.

Noormets ütles, et lavastuse loomine on olnud väga pikk protsess.

"Aasta tagasi alustasime loengute sarjaga, et üldse selles kümnendis kuidagi orienteeruma hakata. Ma ei ole tegelikult ajaloos väga tugev, kunagi ei ole olnud. /---/ Avastasin, et tervikpilti on peaaegu võimatu saada. Kui ma keskkooli ajal ei suutnud lihtsalt mingeid asju endale selgeks teha, siis nüüd on mu huvi muutunud. Üldajaloo suure narratiivi asemel hakkasin huvituma detailidest," rääkis Noormets.

"Selline ränne on superkõnekas. /---/ Sinna läksid erinevad inimesed, aga mingi sektor oli selliseid kannatamatuid inimesi, keda ajendas riigitüdimus. Eesti Vabariik oli hiljuti iseseisvuse saanud, aga need olid inimesed, kes oleks võibolla oodanud mingisuguseid muutusi kiiremini," sõnas Noormets.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: