Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sõltumatu Tantsu Lava tahab tantsukunsti avardada

Joanna Kalm
Joanna Kalm Autor/allikas: Siim Lõvi

Sõltumatu Tantsu Lava uus hooaeg hõlmab mitut uuslavastust, töötube, erinevaid koostöid ja haridusprogrammi.

Hooaja esimest töötuba viib läbi näitleja Kaisa Selde ning see algab 30. septembril kell 11. Töötuba on mõeldud neile, kes tahavad avastada oma kehatajus midagi uut, leida liikumise loominguline külg ning täiustada füüsilist eneseväljendusoskust. Neutraalse keha töötoas tuvastatakse ja leevendatakse keha pingeid läbi liikumise. Töötoas osalemiseks ei pea omama eelnevat liikumiskogemust.

20. septembril avas Sõltumatu Tantsu Lava oma hooaja suurejoonelise EV100 koostööprojektiga Sajandi lugu, mille raames alustati kaks aastat tagasi koostööd Vanemuisega. Tugeva autoripositsiooniga etenduskunstniku Kadri Noormetsa lavastus „tõotatud maa“ keskendub „tõotatud maa“ kujundile 1920. aastate kontekstis, mil 3400 eestlast sõitis elama ja töötama Brasiiliasse. „tõotatud maa“ etendub 29. ja 30. septembril ka Tartu Sadamateatris.

30. novembril esietendub Joanna Kalmi kontsert-tantsulavastus “Viva la vida”, kus vaadeldakse erinevaid tantsustiile, mis on läbi ajaloo reageerinud ühiskondlikele muutustele.

STL-i algava hooaja kontseptsioon keskendub koostööle ja haridusele ning seob nüüdistantsu teiste kunstivaldkondadega. Muuhulgas tehakse koostööd Kumu dokumentaaliga, mille sarjas linastub tantsudokumentaal, samuti Tartmus-iga, kellega koostöös toimuvad detsembris projekti Whitefield raames performance’id mitmes Tallinna galeriis. Tantsukunstnik Liis Vares alustab töötubadega koostöös Erinoorega, mis tegeleb erivajadustega noortega.

Lisaks alustatakse koolinoortele vanuses 15-19 mõeldud nüüdistantsuteemalise haridusprogrammiga ja tulevaste tantsukriitikute programmiga. Lisaks koostöödele ongi uuel hooajal rõhk ka publiku silmaringi avardamisel, mis hõlmab nii erinevaid liikumistöötube kui ka loenguprogrammi. Jätkuvad Avatud Pind ja Greenfield, mida kureerivad majaresidentidena jätkavad Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste. 

STL on teater, kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus, mis on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana. STL pakub avatud platvormi sellega seonduvatele tegevustele, toob välja koreograafide ja tantsutruppide lavastusi, pakkudes tuge ideede vormistamisel ja produtseerides lavastusi. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi.

Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi Premiere ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi – ürituste sarja Greenfield. STL teeb järjepidevat koostööd rahvusvaheliste koreograafidega, olles koostööpartneriks mitmes rahvusvahelises projektis ning esitades Eesti autorite töid regulaarselt välismaal.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: