Teatriauhindade nominendid on selgunud ({{commentsTotal}})

{{1456827408000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Draamateater

Eesti Teatriliit ja Eesti Kultuurkapital avalikustasid teatri aastaauhindade nominatsioonid, kus enim on konkurentsis Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastusi.

LAVASTAJAAUHIND

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Artjom Garejev – lavastus „Vaenlane“ (Vene Teater)
 Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo – lavastused „Savisaar“ ja „Kõnts“ (mõlemad Teater NO99)
 Ivar Põllu – lavastused „Odysseia“, „Baskin ehk Nalja põhivormid“ ja „1987“ (kõik Tartu Uus Teater)
 Lembit Peterson – lavastused „„Delhi“ tants“ (Theatrum) ja „Tartuffe“ (Eesti Draamateater)
 Mart Kangro – lavastus „FANTASTIKA“ (Teater NO99)

KUNSTNIKU AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Ene-Liis Semper – kujundus lavastustele „Savisaar“, „Kõnts“ ja „El Dorado: klounide hävitusretk“ (kõik Teater NO99)
 Iir Hermeliin – kujundus lavastusele „Ekke Moor“ (Kuressaare Linnateater ja VAT Teater)
 Illimar Vihmar – kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km² raba“ (Endla Teater)
 Liisa Soolepp – kujundus lavastustele „Äärelinna bluus“ ja „Vereliin“ (mõlemad Ugala Teater)
 Liisi Eelmaa, Jaanus Vahtra, Triin Suvi ja Emer Värk – kujundus lavastusele „Kaart ja territoorium“ (Eesti Draamateater)

MEESPEAOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Igor Rogatšov – Texor Texel lavastuses „Vaenlane“ (Vene Teater)
 Ivo Uukkivi – Petteri lavastuses „Laulud halli mere äärest“ ja Valgustaja lavastuses „Valgustaja“ (mõlemad Eesti Draamateater)
 Jaak Prints – osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (Teater NO99)
 Lembit Ulfsak – Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde“ (Tallinna Linnateater)
 Meelis Rämmeld – Isa lavastuses „Vereliin“ (Ugala Teater) ja osatäitmine lavastuses „45 339 km² raba“ (Endla Teater)

NAISPEAOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Hele Kõrve – Kaelkirjak lavastuses „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ (Tallinna Linnateater)
 Inga Salurand – nimiosa lavastuses „Sylvia“ (Eesti Draamateater)
 Klaudia Tiitsmaa – nimiosa lavastuses „Amalia“ ja Carol lavastuses „Oleanna“ (mõlemad Ugala Teater)
 Marika Vaarik – nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99)
 Ülle Kaljuste – Grace lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment)

MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Eduard Salmistu – kaupmees Zgutov lavastuses „Kui seda metsa ees ei oleks“ (Kukruse Polaarmõis)
 Indrek Sammul – Cléante lavastuses „Tartuffe“ ja osatäitmised lavastuses „Kaart ja territoorium“ (mõlemad Eesti Draamateater)
 Mait Malmsten – Fjodor Karamazov lavastuses „Vennad Karamazovid“ (Eesti Draamateater)
 Peeter Jürgens – isa Rice lavastuses „Vereliin“ ja onu Sass lavastuses „Ema oli õunapuu“ (mõlemad Ugala Teater)
 Tõnu Oja – osatäitmised lavastuses „Ingeland“ (Saueaugu Teatritalu) ja Viktor lavastuses „Valgustaja“ (Eesti Draamateater)

NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk

NOMINENDID
 Hilje Murel – Glorie lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment), Dorine lavastuses „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) ja osatäitmine lavastuses „sugu: N“ (KIMU/Vaba Lava)
 Liina Vahtrik – Vilja Savisaar lavastuses „Savisaar“ (Teater NO99)
 Maria Klenskaja – Elatanud naine lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum), Annlouise lavastuses „Viimasel minutil“ ja proua Pernelle lavastuses „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater)
 Maria Peterson – Meditsiiniõde lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum)
 Tiina Tauraite – osatäitmine lavastuses „FANTASTIKA“ (Teater NO99)

MUUSIKAAUHINNAD
Žürii: Kerri Kotta, Tiina Mattisen, Raili Sule, Saale Kareda, Virge Joamets

NOMINENDID
 Anne Türnpu – muusikateatri piiride avardamise eest lavastustes „Mantra“ (Eesti Kontsert) ja „Meditatsioonid Tormisega“ (Noorte Segakoor Vox Populi/Teater NO99)
 Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp – Georges Bizet’ ooperi „Carmen“ dünaamilise ja mastaapse teostuse eest
 Vello Pähn – Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertetenduse kõrgetasemelise muusikalise teostuse eest (Rahvusooper Estonia)
 Rauno Elp – ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõulise ja veenva lahendamise eest (Rahvusooper Estonia)
 René Soom – mitmekülgsete rollilahenduste eest lavastustes „Tsirkusprintsess“ (Rahvusooper Estonia), „Unustatud primadonna Els Vaarmann“ (Teater Varius) ja „Karlsson katuselt“ Rahvusooper Estonia)

BALLETIAUHIND
Žürii: Tiiu Randviir, Ago Herkül, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Rufina Noor

NOMINENDID
 Marina Kesler – lavastuse „Kratt“ koreograaf ja lavastaja (Eesti Rahvusballett)
 Jevgeni Grib – Sulane lavastuses „Kratt“ ja Gremin lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett)
 Amy Bowring – Ms Black ja Madame Elsa lavastuses „Kesköö Pariisis“ (Teater Vanemuine)
 Luana Georg - Tatjana lavastuses „Onegin“(Eesti Rahvusballett)
 Deniss Klimuk – Onegin lavastuses „Onegin“ ja Peremees lavastuses „Kratt“ (Eesti Rahvusballett)

TANTSUAUHIND
Žürii: Laura Kvelstein, Kaja Lindal, Evelin Lagle, Kristiina Garancis, Jane Raidma

NOMINENDID
 Triinu Aron, Sõltumatu Tantsu Lava – PREMIERE-sari kui hüppelaud noortele koreograafidele, mis tulemusliku ja jätkusuutliku sarjana pakub professionaalset toetust esimeste lavastuse loomisel (Sõltumatu Tantsu Lava)
 Renate Keerd – väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis
 Maarja Tõnisson – pilkupüüdva visuaaliga erinevate meediumite ühendus kontseptuaalses tantsulavastuses “Body Shift Body” (Sõltumatu Tantsu Lava)
 Ruslan Stepanov ja Laura Keil – orgaanilise, uuenenud liikumiskeelega, ausa, lihtsa, poeetilise tantsulavastuse „It´s Looking Like a Castle if You Don´t Look up“ eest (Tantsulabor / Tallinna Tantsuteater)
 Sveta Grigorjeva – mässumeelne tantsumõtestaja, kaasaegse tantsu ja performance-kunsti piiridel kõndija lavastuses "Carmina Trash” (Grigorjeva & Rooste)

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND
Tunnustab erinevaid etenduskunste põimivaid lavastusi, mis oma otsingulisuses avardavad teatrikunsti väljendusvahendeid.
Žürii: Ott Karulin, Madli Pesti, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Saale Kareda, Kerri Kotta, Evelin Lagle, Laura Kvelstein

NOMINENDID
 Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“
 Ene-Liis Semper – lavastus „El Dorado: klounide hävitusretk“ (Teater NO99)
 Grete Gross – uue tsirkuse lavastus „Ahelad“
 kadrinoormets ja Diego Agulló – lavastus „formlessly yours“ (Kanuti Gildi SAAL)
 Semjon Aleksandrovski – lavastus „Lühiajaline“ (Vaba Lava)

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

NOMINENDID
 Allan Räim – vabakutseline valgus- ja tehnikajuht
 Oliver Kulpsoo – valgustaja (Von Krahli Teater)
 Laivi Koppel – õmbleja-kostümeerija (Kuressaare Linnateater)

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

NOMINENDID
 Madis Kirkmann – valgusala juhataja (NUKU teater)
 Raido Linkmann – peahelimeister (Teater NO99)
 Villu Jõgi – vanemlavameister (Eesti Draamateater)

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND
Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool

NOMINENDID
 Liina Viru – kirjandustoimetaja (Rahvusooper Estonia)
 Aigi Veski – trupijuht (Teater Endla)
 Triinu Sillaste – trupijuht (Tallinna Linnateater)

REET NEIMARI nimeline KRIITIKAAUHIND
Nomineerib Eesti Teatriliidu juhatus

NOMINENDID
 Pille-Riin Purje – järjepideva näitlejale pööratud tähelepanu eest, harvaesineva süvenemise ja põhjalikkuse eest.
 Madli Pesti – kaasaegsete etenduskunstide esianalüüsija ja valdkonna suunaja nii õppejõu kui kuraatorina.
 Ott Karulin – Eesti teatri järjepideva kajastamise ning teatrikriitika žanrilise mitmekesistamise eest.
 Evelin Lagle – tantsu-ja etenduskunsti mõtestamise eest.

SALME REEGI nimeline AUHIND
Kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest.
Žürii: Katrin Nielsen, Haide Männamäe, Reeda Toots, Enn Lillemets, Jaanus Vaiksoo

NOMINENDID
 SANDER REBANE – särav ja hingestatud Peeter Paani roll lavastuses "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater)
 OLEG TITOV – andeid avav ja nauditavalt terviklik lavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater)
 Loominguline tandem TAAVI TÕNISSON JA MARION UNDUSK – hingekeeli puudutav ja õhuline aegruum lavastuses "Vaata, Madlike, lund sajab!" (NUKU Teater)
 MIRKO RAJAS – meisterlik ja kütkestav peaosa lavastuses "Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" (NUKU Teater)
 SILVER KALJULA – puudutav teema, haarav mäng ja täpne publikutunnetus monolavastuses "5 grammi sisemist rahu" (Teater Must Kast)

 

Toimetaja: Valner Valme



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: