Esietendub Ruslan Stepanovi tantsulavastus "Невесомость" ({{commentsTotal}})

Ruslan Stepanov
Ruslan Stepanov Autor/allikas: Jaan Evart

Ruslan Stepanov, kes on olnud pikemat aega tegev tantsija ja koreograafina nii Eestis kui ka Saksamaal, on viimaks jõudnud oma esimese sooloni. Tema 13. jaanuaril Kanuti Gildi SAAL-is esietenduv tantsulavastus kannab pealkirja "Невесомость".

"Невесомость" tähistab mõtete kaaluta seisundit, mis võib tekkida hetkel, mil kogeme igavust.

"Maailm muutub ilmselgelt üha igavamaks, aga mulle meeldivad igavad asjad. Kui ma olen millestki tüdinenud, siis see ei tähenda tingimata, et see on kellelegi teisele igav. Tänapäeval on kogu meie ühiskond hõivatud huvitav olemisest (kõik peab olema kaasahaarav, nauditav, kohene), aga aja jooksul muutub kõik huvitav vältimatult igavaks, tuttavaks, kogetuks, tehtuks, suletuks, liikumatuks, tähendusetuks," ütles Stepanov ise.

Ta lisas, et huvi millegi vastu on alati põgus ja selle peamine siht on igavuse peletamine. "Igavus kui potentsiaali seisund, hetk mil on võimalik nihe teadvuses. Hetk, mil asjad, mida me ei tea veel ega suuda ka ette kujutada, võivad ilmneda/pähe tulla/juhtuda, aga sama hästi ka mitte. Hetk, mil juhus on ainus strateegia, mis omakorda sõltub spetsiifilistest tingimustest. Hetk, mil aeg on võimeline oma kulgu muutma. Mis on igavuse potentsiaal ja kui kaua see kestab? Mis juhtub peale seda kui meil on igav või kui me oleme igavad?" küsis Stepanov.

Ruslan Stepanov lõpetas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia koreograafi, tantsija ja tantsuõpetajana (2002). Perioodil 2002-2012 töötas ta teatris Vanemuine tantsija ja koreograafina. Seejärel 2012-2014 oli ta tantsutrupi Wee liige Gerhart Hauptmanni Teatris Görlitzis, Saksamaal. Trupiga koos anti külalisetendusi lisaks Saksamaale ka Iisraelis, Poolas ja Tšehhis. Alates 2014. aastast tegutseb Ruslan vabakutselise tantsukunstnikuna peamiselt Eestis ja Saksamaal.

Esietendus ja etendused "Невесомость" toimuvad 13. ja 30. jaanuaril ning 6. ja 7. veebruaril kell 19.30 Kanuti Gildi SAAL-is, Tallinnas. Etendusele 30. jaanuaril järgneb vestlus kunstnikuga.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: