Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii, video, kommentaar: Roomas saab imetleda Konrad Mäe suurnäitust

{{1507549080000 | amCalendar}}

Kunstiajaloolane Eero Epner ütles avamisel, et Konrad Mäe loome maagia edasiandmiseks ei piisa reproduktsioonidest. Neid teoseid peab ise nägema.

9. oktoobril avati Roomas EV100 ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähistamiseks Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporaneas Konrad Mäe suurnäitus.

Epneri sõnul oli nõukogude ajal Konrad Mäe loomingut keeruline, ehk isegi võimatu väljaspool Eestit näidata.

"Konrad Mäest ei ilmunud isegi ühtegi trükist. Aga Mäe teoste maagia edasiandmiseks ei piisa reproduktsioonidest. Tema teoseid tuleb ise näha. Mägi oli Eesti kunstnik Euroopas ja Euroopa kunstnik Eestis. Mägi võttis oma loomingus riske ja see muuseum võttis Mäe näitusega samuti suure riski," rääkis Epner näituse pressikonverentsil.

Epner tänas muuseumit riskijulguse eest, sest see on tänapäeval kaduv maavara.

"Mägi saabus Rooma 1921. aastal. Võimalik, et ta käis ka siin muuseumis. Esimeses kirjas märkis ta, et tunneb end siin nagu kodus. Ka meie tundsime end siin kohe nagu kodus," lõpetas Epner.

Tegemist on läbi aegade mahukaima Konrad Mäe teoste näitusega väljaspool Eestit, eksponeerimisel on autori maastikumaalide paremik ligi 50 teosega.

Maalid tutvustavad välisvaatajale kõiki Mäe olulisemaid loominguperioode aastatest 1908 kuni 1925, näidates kunstnikku ennekõike maalijana, kes tajus loodust metafüüsilise ning sakraalse ruumina.

Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea on üks olulisemaid Rooma muuseume, mis on keskendunud 20. sajandi modernismile. 

Näitus "Konrad Mägi (1878–1925)" jääb seal avatuks 28. jaanuarini 2018.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: