Aavo Otsa muusikastuudio tähistab Mustpeade majas juubelit ({{commentsTotal}})

Aavo Ots
Aavo Ots Autor/allikas: Kaader laulupeo jäädvustusest.

Kolmapäeval, 11. oktoobril oodatakse puhkpillimuusika sõpru ja huvilisi Tallinna Mustpeade maja Valgesse saali, kus esinevad noored puhkpillisolistid ning noorte puhkpilliorkestrid nende õpetaja ja dirigendi Aavo Otsa tähtpäevade puhul.

Aavo Otsa muusikastuudio tähistab oma tegevuse 15. aastapäeva ning maestro ise oma pedagoogitöö 40. aastapäeva.

Aavo Otsa muusikastuudio kutsuti ellu 2002. aastal. Stuudio tegevuse kohta saab lugeda nende kodulehelt:

"Stuudio kutsuti ellu eesmärgiga arendada ja süvendada noorte solistide ja kammermuusikute esitusoskusi ning leida ja laiendada rahvusvahelise erialase koostöö võimalusi. Stuudio annab andekatele muusikutele täiendavat erialast õpet ning ansamblimängu koolitust. Muusikastuudio tegevuse eesmärgiks on puhkpillisolistide ja -ansamblite taseme arendamine rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks, nende ettevalmistamine rahvusvahelisteks konkurssideks."

Stuudio tegevuses on tähtsal kohal kogu puhkpilliharrastuse edendamine ja propageerimine Eestis. Koostöös orkestritega on eesmärgiks tuua andekaid noori muusikat õppima. Stuudio püüab kaasa aidata noorte muusikalises arengus nii huvihariduse tasemel kui ka tulevaste professionaalide koolitamisel.

Puhkpillimuusika kontsert 11. oktoobril algab Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis kell 19. Ettekantav kava kannab pealkirja "Musitseerimisrõõm". Kontsert on tasuta.

"Musitseerimisrõõmus" astuvad üles puhkpilliõpilased ja -vilistlased, solistidena Neeme Ots trompetil ja Aarne Ots barokktrompetil ning Aavo Otsa asutatud ja juhitud kollektiivid Tallinna Puhkpillisümfoonikud (Tallinna muusikakeskkoolist), Brass Academy ning Eesti Noorte Brass. Soliste saadavad klaveril Meeli Ots, Jaan Ots ja Kaisa Laasik, dirigeerivad Aavo Ots, Priit Sonn ja Valdo Rüütelmaa.

Publiku ette tuuakse mitmekülgne kava, puhkpilliorkestrite kõrval esinevad noored solistid Raivo Rüütelmaa, Kaarel Luikmel, Sander Laasma, Eerik Bahovski, Max Hein, Mart Reinmets, Andreas Kalvet, Mattis Johan Mere, Jan Marius Laur, Margus Möller, Siim Sander Sonn, Märt Metsla, mõned solistid mängivad duos oma õpetajaga.

Eesti muusikast on seekord ettekandel Ülo Vinteri "Laul Põhjamaast", aga selle kõrval ka seadeid paladest nimekatelt heliloojatelt, nagu Pjotr Tšaikovski, Felix Mendelssohn Bartholdy, Carl Maria von Weber, Rafael Mendez, George Enescu, Henri Tomasi, trompetistist Belgia helilooja André Waignein, Elvis Presley jt.

Kõige selle taga on Aavo Otsa pühendumus, suutlikkus ning väsimatu tegutsemine puhkpillimuusika tutvustamisel – on ju puhkpilliorkestrid juba meie laulupidude pooleteise sajandi pikkuse traditsiooni algusest saadik olnud olulised me professionaalse muusika teekonnal, kogu meie muusikakultuuris.

Alustades 1977. aastal muusikakeskkooli trompetipedagoogina, seejärel peatselt konservatooriumi õppejõuna, on maestro Aavo Ots andnud sadu ja tuhandeid pillimängutunde, algatanud uusi kollektiive, organiseerinud muusikaüritusi, et noorte mänguoskused aina edeneksid. Aavo Otsa paljudest kasvandikest on saanud meie puhkpillimuusika eliitsolistid ja -dirigendid, kes omakorda tema kogemusi ja pühendumust edasi viivad.

2017. aastal toimusid meil juba 28. korda Aavo Otsa algatatud rahvusvahelised trompetipäevad. Aavo Ots on korraldanud ja õpetanud puhkpillisuveakadeemiatel, andnud välja trompetiõpikuid, tellinud meie heliloojatelt uusi teoseid ja neid esiettekandnud, juhatanud üldlaulupidudel, viinud meie pillimehi Eestit tutvustama mujale maailma.

Tänu sellele on Eesti ja Tallinn saanud laialt tuntuks palju kaugemal, siia tulevad meelsasti esinema või õpetama kuulsad puhkpilliprofessorid sealhulgas Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Inglismaa ja teistestki koolkondadest.

Toimetaja: Madis JärvekülgTallinna Linnateatri uue hoone arhitektuurikonkursi võidutöö "Paviljon"

Tallinna Linnateatri uue hoone arhitektuurikonkursi võitis kavand "Paviljon"

Täna kuulutati Tallinna Linnateatri fuajees pidulikult välja Linnateatri uue maja ja sisehoovi arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursi võitis ideekavand pealkirjaga "Paviljon", mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitektuuribüroost Salto AB OÜ. Ideekavandi kohaselt valmib Lai tn 23 asuva teatrimaja sisehoovi uus 350-kohaline Põrgulava koos lavatorniga, 130-kohaline black box ning vabaõhulava 500 vaatajale.

FILM
TEATER
KIRJANDUS
„100 aastat kirjandust“

"Suud puhtaks": Eesti kirjandus – džungel või püramiid?

Keele üks elujõulisuse märke on kindlasti keele kirjasõnas paberile jõudev looming, mis aja möödudes muutub ühiskonna tüvitekstiks. Taolist kultuurihierarhia ehitamist kõik aga ei poolda. Kaanonlikule lähenemisele vastandujad soovivad näha kirjandust kui metsikut džunglit, kus võrdsed autorid arendavad kirjakeelt ilma grammatilise paineta.

KUNST
Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreem näituse kataloogiga.

Kumu ajaloonäituse kuraatorid: ka kaasaeg on ajaloo vang, aga kunstnikud on vähem huvitatud selle taasesitamisest

Neljapäeval, 14. märtsil avati Kumu 3. korrusel näitus "Ajalugu pildis – pilt ajaloos". Näitus küsib, kuidas on pildid läbi aegade aidanud kujundada arusaama Eesti ajaloo tähtsamatest mälupaikadest – sündmustest, tegelastest ja sümbolitest. Palusime näituse kuraatoritel Tiina-Mall Kreemil ja Linda Kaljundil veidi näituse ja oma uurimistöö tagamaid avada.
Küsimusi esitas Kumu näituste koordinaator Triin Tulgiste.

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloeng "Külmavõitu"

Video: arhitektuurikeskuse välkloeng "Külmavõitu"

Enne kui jõuame mõneks suvekuuks unustada, mida tunneb keha, kui astuda +22 temperatuuriga toast –22 kraadise pakasega talvisele tänavale, kutsus Eesti Arhitektuurikeskus kõiki kinno Sõprus välkloengule. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle ja jäädvustas videos.

Aasta betoonehitis 2017

Selgusid aasta betoonehitised 2017

Lisaks emakeelepäevale on täna ka betoonipäev. Eesti Betooniühing kuulutas sel puhul välja konkursi "Aasta betoonehitis 2017" võitjad.

MUUSIKA
Marianna Liik

Eestit esindab Maailma muusika päevadel Marianna Liik

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma muusika päevad (World New Music Days) kavasse valis ekspertidest koosnev komisjon Eestit esindama Marianna Liiki teosega "Adapt to prevailing stream and become able to see clearly".

Arvamus
Punk oli Dick Hebdige’i sõnul näide nn kineetilisest subkultuurist, mis ei seo ennast kindlate väärtustega, vaid ühendab eri elemente brikolaaži põhimõttel, lubades end sellisena võrrelda dadaismi ja sürrealismiga.

Tõnis Kahu. Ebapüha keeldumine

Punk nõudis oma põlvkonnale vahepeal reedetud ja kaduma läinud muusikat tagasi. Rokkmuusikalt tuli ära võtta erilisuse, üleoleku aura: "mitte kellelgi ei ole õigust olla staar".

Telemängufilm "Mehed ei nuta", Vladimir Sanini jutustuse "Lõbusate robinsonide saar" motiividel, stsenaristid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik

Sada Eesti mõtet. Unetu paadi leidmisest

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: