Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Rode altari projektile anti üle Euroopa muinsuskaitseauhind

Eesti kunstimuuseumi Niguliste muuseumi koordineeritud Rode altari uurimis- ja konserveerimisprojekt "Rode altar lähivaates" võitis 2017. aasta Loov Euroopa ja Europa Nostra muinsuskaitseauhinna teadusuuringute kategoorias.

Projekt "Rode altar lähivaates" on kolm aastat (2013–2016) kestnud mahukas uurimis- ja konserveerimisprojekt, mille keskmes oli Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Rode altar on üks suurejoonelisemaid ja paremini säilinud hiliskeskaegseid hansakunsti näiteid kogu Euroopas.

Projekti teeb silmapaistvaks uuringute valdkondadevahelisus ja koostöö erinevate teadusdistsipliinide vahel. Peale kappaltari uuringute ja konserveerimise oli projekti eesmärk koondada Eesti tehniliste uuringute teadusressurss. Rode projekti raames töötas väga tihedas koostöös interdistsiplinaarne uurijate grupp, mis koondas nii reaal- kui humanitaarteadlasi.

Projekti puhul pälvis rahvusvahelist tähelepanu eelkõige uuringutulemuste populariseerimine ning atraktiivne esitamine laiemale avalikkusele. Koostööd tehti Eesti kunstiakadeemiaga, Ennistuskojaga kanut, Eesti keskkonnauuringute keskusega, Arheovisioon / Southamptoni ülikooliga, Tartu ülikooli analüütilise keemia õppetooli, Katsekoja ning Eesti maksu- ja tolliametiga.

Rahvusvaheliselt hinnatud kõrge autasu anti kätte täna.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: