Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivo Lille: Georg Otsa nimelise muusikakooli kolletiiv võib korda saata imesid

10. novembril valiti Georg Otsa nimelise muusikakooli uueks juhiks Ivo Lille. "Helikaja" saates rääkis ta täpsemalt enda uutest plaanidest ning sellest, millisena näeb praegu Georg Otsa muusikakooli positsiooni.

"Georg Otsa muusikakool on meie muusikamaastikul täiesti omaette nähtus, kus on omalaadne atmosfäär ja aura," ütles Ivo Lille ja kinnitas, et seda suunda tahab ta kooli juures ka jätkata. "Ma arvan, et seal on väga professionaalsed õpetajad ning erilised osakonnad, tegemist on ühe tugeva ja suure perspektiiviga kooliga."

Lille sõnul peaks Georg Otsa muusikakooli roll olema see, et õpilased tuleksid muusikat õppima ka siis, kui seda pole tehtud esimesest klassist alates. "Pakkudes neile huvitavaid võimalusi ennast harida, panna nad mõtlema selle üle, millega nad tegelevad, ning aidata ja toetada nende lõpetamisjärgset elu."

"Oma kogemusele tuginedes oskan öelda, et EMTA ja Georg Otsa muusikakool on olemuselt väga erinevad," tõdes ta ja selgitas, et Otsa kooli teadis ta kõiki inimesi nimepidi. "Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias oli rohkem akadeemilist õhkkonda ja iseotsimist."

"Ma tahaksin Georg Otsa muusikakooli nii palju aidata, et inimestel kaoksid hirmud ja me saaksime tegutseda ühise meeskonnana," sõnas Ivo Lille, leides, et üheskoos võivad kooli õpetajad ja õpilased korda saata lausa imesid.

Ivo Lille alustab tööd kooli juhina lähikuudel. "Meil on tuleval nädalal kohtumine haridusministeeriumis, kus me need tingimused täpselt kokku lepime."

"Minu olulised projektid ja mõtted ei jää selle põhitegevuse kõrval teostamata," kinnitas ta ja tõi välja, et täielikult ta muusikuelust ei distantseeru.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Helikaja"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: