Narva muuseumi juhiks kandideerib seitse inimest ({{commentsTotal}})

Narva muuseum
Narva muuseum Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kuigi Narva muuseumi juhi kohale laekusid 12 kandidaadi avaldused, tehakse lõplik valik seitsme hulgast.

Kandideerimisavalduste esitamine Narva muuseumi juhi kohale lõppes kolmapäeval. Konkursile laekus seitse korrektset avaldust.

Muuseumi nõukogu esimehe Krista Nelson ütles ERRi uudisteportaalile, et avaldusi laekus esialgu rohkem: “Viiel neist ei olnud esitatud kõiki nõutud dokumente. Kandidaatidele anti puuduolevatest dokumentidest teada ning paluti esitada nõutavad dokumendid.” Tähtajaks aga puuduolevaid dokumente ei esitatud.

Uus juht valitakse 16. veebruaril nõukogu korralisel koosolekul. Seal peetakse kandidaatidega vestlusvoor ning hääletus. Hetkel pole kandidaatide nimekiri avalik, kuid Nelsoni sõnul on nimekirjas ka uusi nimesid võrreldes eelmise konkursiga.

Muusuemi nõukogu esimehe sõnul on nõukogu ootus, et uus juht leitaks võimalikult kiiresti. “Juhatuse uue liikme tööle asumine sõltub konkreetsest kandidaadist ning tema võimalustest. Hetkel kehtib juhatuse liikme ülesannete täitmise leping märtsi lõpuni,” rääkis Nelson ja andis mõista, et nii riigi kui ka linna esindajad nõukogus soovivad, et Narva Muuseumis taastuks töörahu ja stabiilsus.

Narva muuseumi nõukogus on kuus liiget, kellest kolm on nimetanud riik (Krista Nelson, Tarvi Sits, Jaanus Villiko) ja kolm Narva linn (Aleksei Mägi, Tatjana Stolfat, Ilja Fjodorov). Äravalituks saamiseks on vaja lihthäälte enamust.

Detsembris toimunud valimisel kandideerisid muuseumi juhiks muuhulgas Vaivara Sinimägede muuseumi juhataja Ivika Maidre ning Narva linna arhitektuuri- ja linnaplaneerimise ameti vanemspetsialist Dmitri Šutov, Muuseumi endine nõukogu liige, keskerakondlane Eldar Efendijev, praegu muuseumis projektijuhina töötav endine juht Andres Toode ning muuseumi juhi kohuseid täitev Ivo Posti.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: