Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva muuseumi töötajad võivad jaanuarikuu palgast ilma jääda

Nõukogu liikmete vaidluse tõttu pole linnapoolne toetus Narva muuseumini veel jõudnud, mistõttu võivad muuseumi töötajad oma jaanuarikuu palgast üldse ilma jääda.

"Raha saab siis, kui muuseum on lepingu allkirjastanud, ja see isik, kes kirjutab alla, muuseumipoolne, peab ametlikult esindama muuseumi, aga siiamaani on registris juhatuse liige Andres Toode," ütles "Aktuaalsele kaamerale" Narva kultuuriosakonna juhataja Viktoria Lutus.

Äriregistri kande muutmist takistab muuseumi nõukogu liige Aleksei Mägi, kes ei soovi alla kirjutada nõukogu koosoleku protokollile, kus pole tema eriarvamust. Mägi püüab tõestada, et muuseumi nõukogu esimehe Tarvi Sitsi volitused on aegunud.

"Register ise ootab sihtasutuse nõukogu esimehe allkirja, teda aga tegelikkuses pole. Just seepärast võtsin ette katse lisada nõukogu lähima koosoleku päevakorda uue esimehe valimise küsimuse," selgitas SA Narva muuseum nõukogu liige Aleksei Mägi.

Narva muuseum ei näe vajadust Aleksei Mägi arvamuse lisamiseks muuseumijuhi valimise protokollile.

"Äriregistril puudub igasugune vajadus tema eriarvamuse järgele, sest nagu ma ütlesin, see ei puuduta üldse minu määramist juhatuse liikmeks. Ja see tekitab olukorra, et meil praegu hetkel pole linna poolt eraldatud raha, et maksta ära oma töötajate palgad," ütles SA Narva muuseum juhatuse liige Ivo Posti.

Posti loodab, et mingisugune selgus palgarahade suhtes saabub esmaspäeval, Narva muuseumi nõukogu koosolekul.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: