Andres Kollist ühendab näitusel merevetikad, keemia ja kunsti
Kuidas on seotud merevetikad, keemia ja kunst, sellest annab aimu Tallinna ülikooli Akadeemilise Raamatukogus avatud näitus, kus oma kunstikogu esitleb raamatukogu direktor Andres Kollist.
Andres Kollist ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tema kunstihuvi sai alguse umbes 50 aastat tagasi Elmar Kitse tööde näitust külastades. "Ma olin siis keskkooli viimases klassis ja ma käisin tema näitust vaatamas," ütles ta ja tõi välja, et seal näitusel nägi ta abstraktseid maale. "Nagu ei olegi midagi, aga sa saad aru, et see on kunst."
1970. ja 1980. aastatel alguse saanud kunstikogu keskmes on eesti kunstnike haruldased teosed, mis on valminud Kaug-Ida ja Siberi teadusekspeditsioonide nö kõrvalproduktina. "Merevetikas on siin võtmesõna, mis andis meile võimaluse käia mööda Nõukogude liitu ja ja meresid," ütles Kollist.
Eesti kunsti kõrval pakub näitus ka meeleoluka rivi erinevate rahvaste käsitööd reisidelt üle maailma, olgu need siis tšuktšide nikerdatud vaala sisekõrvast väikevormid või bušmanite skulpturaalsed taburetid.
Näitus Tallinna Ülikooli Akadeemilises raamatukogus on avatud aprilli alguseni.
Toimetaja: Kaspar Viilup
Allikas: "Aktuaalne kaamera"