Sveta Grigorjeva näitab mässavaid kehi

{{1519116480000 | amCalendar}}
Sveta Grigorjeva
Sveta Grigorjeva Autor/allikas: Erko Ever

13. märtsil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval koreograafi ja luuletaja Sveta Grigorjeva uuslavastus „Rebel Body Orchestra”. Lavastus tegeleb mässava-tantsiva kehaga, inimese mässumeelsusega ja sellega, kuidas inimese organism tema vastu mässu tõstab, kui ta justkui tantsutõbiseks jääb. See on poeetiline retk inimmeele ja keha rahutumasse, vastuhakulisemasse ossa, meie loomulikku-loomalikku endasse.

Sõltumatu Tantsu Lava käesoleva hooaja majaresidenti Sveta Grigorjevat on alati peetud (kunstnikuna-luuletajana-inime sena) mässuliseks, aga ta ise ei ole  päris täpselt aru saanud, mida see tähendab. Tema lihtsalt on. Nii  küsiski Sveta Grigorjeva endalt ja teistelt uuslavastuse protsessis mida mäss õieti tähendab? Kus see asub, milline see välja peaks nägema? Ja kes on see, kes mässab? Kelle vastu mässatakse? See oli tolle džungliretke esimene samm.

'Kas ja kuhu seiklejad pärale jõuavad, saab näha 13. 21. ja 22. märtsil Telliskivi loomelinnakus Sõltumatu Tantsu Laval. 21. märtsi etendusele järgneb ka avatud vestlusring mässumeelsusest, indiviidi rollist ühiskonnas ja subkultuuridest.

Töö toob kokku  eriskummalise koosluse: performance-kunstnik Billeneeve, muusik-elukunstnik Florian Wahli, noore tantsija-luuletaja Lill Volmeri ja Sveta Grigorjeva enda. Dramaturgiks on Jürgen Rooste, helimaailmu aitab luua Alvin Raat, lavastuse kunstnik on Arthur Arula ja valguskunstnik Reelika Palk.

Treiler: 

Lavastuse väljatoomist toetavad Kultuurkapital ja Koidu Seltsimaja residentuur. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: