Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sveta Grigorjeva poetiseerib mässamist

Foto: facebook.com

"Rebel Body Orchestra" ("Mässavate kehade orkester") on Sveta Grigorjeva performatiivne lavastus, kus ta jätkab mässumeelsuse, revolutsiooni ja põhivoolule vastandumise uurimist nüüdisaegse keha vaatenurgast.

Mässavate kehade orkester uurib, milline on mässav keha ehk keha, mis ei allu omanikule. Kuidas käituvad tantsulavastuses nende kehad, kes pole tegelikult tantsijad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mässumeelsusega on Sveta Grigorjeva tegelenud ka oma varasemates töödes, seekord uurib ta revolutsiooni ja põhivoolule vastandumise teemat nüüdisaegse keha vaatenurgast. "Me töötasime erinevate sündroomidega, tourette'i sündroomiga, et kuidas mu keha ei allu minule, mu liigutused ei allu mulle. See mässuteema ei ole niivõrd ühiskonnakriitiline, vaid me töötasime sellega, kuidas minu keha hakkab minule vastu," selgitas lavastaja.

Laval on koos Sveta Grigorjevaga arhitektuuritudeng Lill Volmer, performance'i kunstnik Billeneeve ja muusik Florian Wahl. "Ma ei tahtnud siia sellist tantsutreenitud keha, ma tahtsin keha, millega oleks raskem töötada ja mulle huvitav. Ma arvan et see on nende jaoks paras väljakutse," ütles Grigorjeva.

Lill Volmer tõdes, et Grigorjeva on koreograafina väga nõudlik.. "Heas mõttes nõudlik. Ta pressib inimesest välja 150 protsenti. Ta raputas minus midagi lahti, et mu keha läks nüüd mingitele tasanditele, millest ma ise teadlik ei olnud varem," rääkis Volmer.

Sveta Grigorjeva performatiivne ja mässamist poetiseeriv lavastus esietendub homme õhtul Sõltumatu Tantsu Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: