Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuulutati välja aasta parimad raamatukogud ja raamatukoguhoidjad

{{1519836360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

28. veebruaril tunnustas Eesti raamatukoguhoidjate ühing tublisid raamatukogusid ja raamatukoguhoidjaid. Parim maaraamatukoguhoidja töötab Are raamatukogus, aktiivseim noor raamatukoguhoidja tegutseb Huljas ja parim lasteraamatukoguhoidja õhutab noori lugema Raplamaal. Kokku jagati tunnustust 10 kategoorias.

Aastapreemia pälvis Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone, kelle eestvedamisel toimus eelmisel aastal rohkelt üritusi üleriigilise laste ja noorte kultuuriaasta raames. "Koostöö oli väga oluline, eriti rõhusime maakondadele ja mul on hea meel, et ühendavad käed on ulatanud kohalikud raamatukogud, noortekeskused ja kultuurimajad," ütles Soone "Aktuaalsele kaamerale".

Tartu Linnaraamatukogu pälvis tunnustuse mobiiliäpi TartuFic eest, mis seob kirjanduse linnaruumiga. Ligi kümne aasta jooksul kogutud Tartu-teemalised tekstid olid siiani kättesaadavad vaid Tartu linnaraamatukogu kodulehelt.

Sillamäe raamatukogu on heas mõttes kultuurikeskus, kus toimub rohkelt kirjandusüritusi ja huviklubisid ning tehakse tõhusat tööd eesti kirjanduse ja kultuuri tutvustamisel Ida-Virumaal. "Me räägime eesti kirjandusest vene keeles ja see on lahendus, eriti lastel on see väga tähtis," ütles Sillamäe Linnaraamatukogu direktor Elviira Sidorova.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: